Pasaulyje

2017.10.17 16:36

Th. May ir J.-C. Junckeris susitarė paspartinti „Brexit“ derybas

ELTA2017.10.17 16:36

Jungtinės Karalystės (JK) ministrė pirmininkė Theresa May ir Europos Komisijos pirmininkas Jean-Claude`as Junckeris susitarė paspartinti „Brexit“ derybas, informuoja BBC.

Tačiau po pirmadienį vakare vykusios darbo vakarienės, kurios metu JK premjerė siekė išvesti „Brexit“ derybas iš aklavietės, nebuvo jokių pažangos ženklų.

Bendrame pranešime teigiama, kad prieš viršūnių susitikimą spalio 19–20 dienomis vykusios derybos Briuselyje buvo konstruktyvios ir draugiškos. Viršūnių susitikime Europos Sąjungos (ES) valstybės narės susitiks įvertinti pažangą „Brexit“ derybose.

Pusantros valandos trukusios vakarienės metu Th. May vylėsi išeiti iš aklavietės pagrindiniais klausimais: „Brexit“ sąskaitos, JK gyvenančių ES šalių piliečių teisių ir ES šalyse gyvenančių JK piliečių teisių ir Šiaurės Airijos sienos. ES pareiškė, kad nepradės diskutuoti būsimų JK santykių su bloku po „Brexit“ (pavyzdžiui, prekybos susitarimų ir gynybos), kol nebus pasiekta pažangos pagrindiniais klausimais.

Premjerė tikisi, kad ketvirtadienį ir penktadienį susitikę likusių 27 ES valstybių narių lyderiai suteiks vyriausiajam ES „Brexit“ derybininkui Micheliui Barnier įgaliojimus pradėti derybas dėl ateities prekybos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt