Naujienų srautas

Pasaulyje2017.10.17 19:07

Per išpuolį Afganistano policijos mokymo centre žuvo 71 žmogus, 70 sužeista

ELTA 2017.10.17 19:07

Antradienį per savižudžio sprogdintojo ir ginkluotų kovotojų surengtą išpuolį policijos mokymo centre Pietryčių Afganistane žuvo mažiausiai 71 žmogus. Dar per 70 buvo sužeista, pranešė pareigūnai.

„Ligoninė perpildyta. Raginame žmones aukoti kraujo“, – sakė Paktijos provincijos sostinės Gardezo ligoninės vadovo pavaduotojas Shiras Mohammadas Karimis.

Be to, pranešama, kad kaimyninėje provincijoje antradienį buvo įvykdytas dar vienas panašus išpuolis. Per pastarąją ataką žuvo 15 karių, o dar 12 buvo sužeisti.

Tuo tarpu tarp tebevykstančio išpuolio Gardeze aukų yra moterų, studentų ir policijos pareigūnų, agentūrai AFP sakė visuomenės sveikatos specialistas Hedayatullah Hamidis.

Tarp aukų yra moterų, studentų ir policijos pareigūnų, naujienų agentūrai AFP sakė Gardezo miesto visuomenės sveikatos specialistas Hedayatullahas Hamidi.

Atsakomybę už Gardezo, Paktijos provincijos sostinės, centre tebevykstantį išpuolį tviterio žinute prisiėmė Talibanas. 

„Pirmiausia, savižudis sprogdintojas prie mokymo centro detonavo sprogmenų prikrautą automobilį. Tuomet išpuolį tęsė ginkluoti užpuolikai“, – pranešė vidaus reikalų ministerija. Išpuolis įvyko Paktijos provincijos sostinėje Gardeze.

Centro viduje vyko kova tarp šautuvais ir mirtininkų liemenėmis ginkluotų užpuolikų ir Afganistano saugumo pajėgų, teigiama ministerijos pranešime.

Tuo tarpu vietos pareigūnas informavo, kad prie pastatų komplekso, kuriame įsikūrusios ir nacionalinės policijos, pasienio policijos ir Afganistano nacionalinės armijos būstinės, sprogo du sprogmenų prikrauti automobiliai.

„Grupė užpuolikų įsiveržė į patalpas, kautynės tebevyksta“, – naujienų agentūrai AFP sakė Paktijos provincijos tarybos narys Allahas Mir Bahramas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi