Pasaulyje

2017.10.17 21:20

Portugalijoje per miškų gaisrus žuvo 41 žmogus

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.10.17 21:20

Per miškų gaisrus Portugalijoje nuo sekmadienio žuvusių žmonių skaičius padidėjo iki 41, dar 71 žmogus buvo sužeistas, paskelbė pareigūnai, kurie perspėjo, kad aukų skaičius tikriausiai didės. Ispanijoje per naują miško gaisrų protrūkį žuvo dar trys žmonės.

„Žuvusiųjų [skaičius] padidėjo nuo 37 iki 41“, – antradienį naujienų agentūrai AFP sakė civilinės saugos agentūros atstovė Patricia Gasparas.

Tarp 71 sužeistojo yra 16 žmonių, kurių būklė sunki, pridūrė atstovė.

Portugalijos vidurio ir šiaurės rajonuose įsiplieskę gaisrai savaitgalį išplito dėl netoli šalies krantų praslinkusio uragano Ofelija smarkių vėjų. Šalies premjeras Antonio Costa šalyje paskelbė nepaprastąją padėtį, o su 30 gaisrų kovoja apie 5 tūkstančius ugniagesių.

Ši nelaimė įvyko praėjus keturiems mėnesiams po to, kai Portugaliją nusiaubė daugiausiai gyvybių šalies istorijoje nusinešęs gaisras birželį, kai žuvo 64 žmonės, dar per 250 buvo sužeisti.

Nuo šių metų sausio iki rugsėjo miškų gaisrai Portugalijoje suniokojo daugiau nei 200 tūkst. hektarų plotą. Civilinės saugos agentūros atstovai  praneša, kad šiemet buvo užfiksuota per 500 miškų gaisrų, – tiek daug nėra buvę nuo 2006-ųjų.

Tuo metu dėl gaisrų Ispanijos šiaurės vakariniame Galisijos regione, esančiame pasienyje su Portugalija, Ispanijos premjeras Mariano Rajoy apkaltino padegėjus.

Pirmadienį dėl penkių gaisrų netoli didžiausio Galisijos miesto Vigo buvo evakuotas vienas prekybos centras ir miesto pakraštyje esantis automobilių fabrikas. Tiesa, vėliau tą pačią dieną jo darbuotojams buvo leista sugrįžti į pastatą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt