Naujienų srautas

Pasaulyje2017.10.16 13:15

Vietname potvynių ir nuošliaužų aukų padaugėjo iki 72

BNS 2017.10.16 13:15

Vietnamas pirmadienį ruošėsi naujoms audroms, o pareigūnai pranešė, kad praėjusios savaitės potvynių ir nuošliaužų aukų skaičius padidėjo iki 72.

Smarkios liūtys praėjusią savaitę merkė didžiąją dalį Vietnamo šiaurės ir vidurio regiono. Jų sukelti potvyniai ir nuošliaužos pareikalavo dešimčių gyvybių ir sugriovė tūkstančius namų.

Dar mažiausiai 30 žmonių dingo per šią vieną didžiausių stichinių nelaimių šalyje per daugelį metų.

Pirmadienį buvo toliau ieškoma dingusiųjų ir valomi keliai, prie Vietnamo šiaurinės dalies artėjant atogrąžų audrai „Khanun“.

Meteorologai nurodė, kad taifūnas Khanunas susilpnėjo iki atogrąžų audros, kai praslinko piečiau Honkongo.

Tačiau Khanunas turėtų atnešti smarkių liūčių ir, tikėtina, dar daugiau negandų į potvynių ir nuošliaužų jau nusiaubtus rajonus, įskaitant Hoa Binio provinciją, kur praėjusią savaitę žuvo 23 žmonės.

Šioje provincijoje pirmadienį buvo paskelbta nepaprastoji padėtis, pareigūnams įspėjus, kad Khanunas gali sukelti naujų nuošliaužų.

„Provincijos koncentruoja pastangas ir įrangą geresniam susisiekimui užtikrinti“, – pirmadienį nurodė Nepaprastųjų situacijų valdymo agentūra.

Pasak jos, keliose šiaurinėse ir vidurio regiono provincijose buvo sugriauti ar apsemti daugiau nei 50 tūkst. namų, žuvo apie 300 tūkst. galvijų ir buvo užlieti didžiuliai pasėlių plotai.

Ši 93 mln. gyventojų turinti Pietryčių Azijos valstybė kasmet nuo gegužės iki spalio kenčia nuo atogrąžų audrų. Potvyniai ir audros čia kasmet pareikalauja šimtų gyvybių.

Iki pastarojo stichijos siautėjimo šalyje šiais metais dėl nepalankių meteorologinių sąlygų buvo žuvę arba dingę jau apie 170 žmonių. Iš jų 11 žuvo praeitą mėnesį vidurio Vietnamui smogus taifūnui Doksuriui.

Per pastaruosius 20 metų stichinės nelaimės Vietname nusinešė daugiau kaip 13 tūkst. žmonių gyvybių, o jų padaryta žala vertinama daugiau kaip 6,4 mlrd. JAV dolerių, rodo Pasaulio banko statistika.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi