Pasaulyje

2017.10.14 10:01

Kalifornijoje gaisrų aukų padaugėjo iki 35

BNS 2017.10.14 10:01

Kalifornijos šiaurėje siaučiančių miškų ir krūmynių gaisrų aukų padaugėjo iki 35, o stiprėjantis vėjas didina baimę, kad nepavyks užkirsti kelio liepsnų plitimui.

Ugnis šiame regione taip pat sunaikino mažiausiai 5,7 tūkst. namų ir verslo objektų.

Kalifornijos miškų ir priešgaisrinės apsaugos tarnybos atstovas Danielis Berlantas penktadienį sakė, kad dabar siaučianti virtinė miškų gaisrų yra pražūtingiausia tokio pobūdžio stichinė nelaimė per valstijos istoriją.

Napos apygardos šerifo ir koronerio biuras nurodė, kad teismo ekspertų grupė viename name rado dvi aukas. Pasak pareigūnų, viena jų buvo 89 metų gydytojas pensininkas George Chaney. Antrasis veikiausiai yra 79 metų Edwardas Stone‘as.

Mendosino apygardos šerifo biuras irgi patvirtino, kad rastas dar vienas žuvęs žmogus, bet daugiau detalių nepateikė.

Kalifornijos priešgaisrinės tarnybos vadas Kenas Pimlottas sakė, kad daugiau kaip 9 000 ugniagesių stengiasi suvaldyti nuo sekmadienio liepsnojančius 17 didelių gaisrų, išdeginusių jau apie 89,7 tūkst. hektarų.

„Pasiekėme reikšmingą pažangą, – pabrėžė jis. – Trys mažesni gaisrai buvo suvaldyti. Padidinome kai kurių didžiųjų gaisrų valdomą plotą.“

Vis dėlto K. Pimlottas pripažino, kad ugniagesių pastangas apsunkins smarkūs vėjai. Prognozuota, kad naktį iš penktadienio į šeštadienį vėjo greitis gali padidėti iki daugiau kaip 72 km per valandą.