Naujienų srautas

Pasaulyje2017.10.13 22:52

Naujajame ES pastate Briuselyje nuodingais dūmais apsinuodijo 20 žmonių

ELTA 2017.10.13 22:52

Apsinuodiję nuodingais dūmais, pasklidusiais naujojo Europos Sąjungos (ES) institucijų Briuselyje pastato „Europa“ virtuvėse, penktadienį sunegalavo 20 žmonių. Būtent šiame pastate kitą savaitę numatytas Bendrijos lyderių aukščiausio lygio susitikimas. Pasak pareigūnų, jis vyks, kaip planuota.

Iš „kosminiu kiaušiniu“ („Space Egg“) pramintos Europos Vadovų Tarybos (EVT) būstinės, kuri Bendrijai atsiėjo 321 mln. eurų, buvo evakuoti žmonės, o prie pastato buvo matyti stovintys greitosios pagalbos automobiliai.

„Virtuvėje susidarė blogas buitinės chemijos produktų derinys, dėl kurio ir kilo dūmai“, - AFP sakė Briuselio greitosios pagalbos tarnybų atstovas Pierre`as Meysas. Jis pridūrė, kad nukentėjusiesiems pasireiškė tokie simptomai, kaip akių skausmas ir vėmimas.

EVT atstovas naujienų agentūrai AFP sakė, kad sunegalavo 20 žmonių. Anksčiau buvo skelbta apie nuo 13 iki 15 blogai pasijutusių žmonių. Devyni asmenys buvo nugabenti į ligoninę, penki iš jų iš jos jau išrašyti.

EVT išplatintame pranešime teigiama, kad pagalbos tarnybos nustatė, jog „problema kilo dėl cheminės dviejų pramoninių valymo priemonių reakcijos“ virtuvės ventiliacinėje sistemoje.

„Tikimės, kad „Europos“ pastatas vėl bus atidarytas pirmadienį. Susitikimai vyks, kaip numatyta. Taip pat nesikeičia ir kitos savaitės EVT viršūnių susitikimo planai“, – rašoma pranešime.

ES viršūnių susitikimas vyks spalio 19-20 dienomis. Jo metu planuojama aptarti „Brexit“ ir Europos ateities klausimus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi