Pasaulyje

2017.10.13 21:09

Donaldas Trumpas pristato JAV strategiją Irano atžvilgiu

BNS 2017.10.13 21:09

JAV prezidentas Donaldas Trumpas savo kalboje penktadienį, pristatydamas šalies strategiją Irano atžvilgiu, smerkia „Irano diktatūrą“ ir vadina Iraną „pagrindine pasaulyje valstybe terorizmo rėmėja“.

D. Trumpas savo kalboje kritikavo Irano susitarimą ir aptarė kokie bus tolimesni administracijos žingsniai.

D. Trumpas branduolinį susitarimą su Iranu pavadino „vienu blogiausių“ JAV istorijoje ir „labiausiai vienašališku susitarimu į kokį JAV kada nors įsitraukė“.

Pasak D. Trumpo, sankcijų panaikinimas šalies lyderiams suteikė „gelbėjimosi ratą“, kai jie buvo patekę į finansinius sunkumus.

Jo nuomone, susitarimas yra tik laikinas trukdis Irano siekiui turėti branduolinį ginklą, o susitarime numatyti patikrinimai yra per silpni.

JAV prezidentas sako, kad Iranas nesilaiko 2015 metais pasirašytos branduolinės sutarties dvasios. Prezidentas paskelbė, kad nesertifikuos Irano branduolinės sutarties.

„Skelbiu, kad sutarties patvirtinti negalime ir to nedarysime“, – sakė D. Trumpas, per labai lauktą pranešimą apie Amerikos strategiją Teheranui suvaldyti. „Toliau negalime eiti šiuo keliu, kuris tik prives prie daugiau smurto, teroro ir labai realaus pavojaus, kad Iranas sukurs branduolinį ginklą.“

D. Trumpas sako, kad jo administracija kovos su režimo destabilizuojančia veikla ir taikys papildomas sankcijas režimui, kad būtų užkirstas kelias terorizmo finansavimui.

Pasak prezidento, naujos strategijos siekis užtikrinti, kad Iranas atsisakytų raketų ir ginklų.

Taip pat, anot D. Trumpo, JAV neleis Iranui rasti būdų savo branduolinių ginklų programos plėtrai.

Be to, D. Trumpas sakė skelbiąs griežtas sankcijas Irano Revoliucijos gvardijai, bet šios organizacijos nepaskelbė teroristine organizacija, kaip buvo seniau žadėjęs.