Pasaulyje

2017.10.13 20:29

Šveicarijoje vyks referendumas dėl veido apdangalų draudimo

BNS 2017.10.13 20:29

Šveicarijos vyriausybė sako rinkėjai galės nuspręsti, ar uždrausti tokius veido apdangalus, kaip kaukės arba musulmoniškos visą kūną dengiančios burkos ir hidžabai.

Vyriausybė penktadienį pranešė apie balsavimą dėl draudimo, kurio siekia kraštutinių dešiniųjų grupės. Toks sprendimas paskelbtas jo šalininkams surinkus 100 tūkst. parašų, kad dėl jo būtų balsuojama referendume, pagal Šveicarijos tiesioginės demokratijos sistemą, kuri leidžia rinkėjams spręsti pagrindiniais politikos klausimais.

Vykdomosios valdžios Federalinė Taryba nuspręs dėl referendumo datos, bet nesitikima, kad jis įvyks anksčiau nei kitais metais.

Jeigu referendume būtų nubalsuota teigiamai, Šveicarija prisijungtų prie Prancūzijos, Austrijos ir keleto kitų Europos šalių draudžiančių veido apdangalus. Itališkame Šveicarijos regione Tičine pernai įsigaliojo panašus draudimas.

Draudimas inicijuotas grupės, kurios nariais yra ir keletas įstatymų leidėjų iš nacionalistinės Šveicarijos liaudies partijos, uždraudusios Šveicarijoje statyti minaretus.