Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Protestai Turkijoje: R. T. Erdoganas kaltina opoziciją

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Turkijos premjeras protestuojančius piliečius išvadino ekstremistais ir dėl neramumų apkaltino šalies opoziciją, praneša telegraph.co.uk.

Turkijos premjeras protestuojančius piliečius išvadino ekstremistais ir dėl neramumų apkaltino šalies opoziciją, praneša telegraph.co.uk.

Per tris dienas tūkstančiai protestuotojų Turkijoje pareiškė nepasitenkinimą premjero Recepo Tayyipo Erdogano valdžia, kurį nepatenkinti piliečiai vadina „diktatoriumi“.

Protestas prasidėjo taikiai, susirinkusi nedidelė minia žmonių protestavo prieš vieno Stambulo parko pavertimą į prekybos centrą. Kai Turkijos policija ašarinėmis dujomis ir vandens patrankomis bandė išvaikyti susirinkusiuosius, protestas peraugo į masines demonstracijas prieš R. T. Erdoganą. Skaičiuojama, kad sekmadienį Stambulė protestavo maždaug 10 tūkst. žmonių. Pirmadienį ryte dar buvo girdimi šūkiai: „Diktatoriau, atsistatydink! Nepasiduosime tol, kol nelaimėsime“. Iš viso suimta 1,7 tūkst. protestuotojų.

Sekmadienį R. T. Erdoganas vienoje televizijos laidoje davė interviu, kuriame teigė, kad opozicija manipuliuoja protestuotojais:

„Aš nesu žmonių valdovas. Diktatūra netinka mano charakteriui. Aš – žmonių tarnas“, – protestuotojų kaltinimus bandė atremti premjeras.

„Turime didelę bėdą, kuri vadinasi „Twitter“. Ten randama daugybė melo pavydžių, Man socialinės medijos yra didžiausias visuomenės priešas“, – tęsė premjeras.

R. T. Erdogano elgesys su protestuotojais susilaukė ypač daug vakarų šalių vadovų kritikos. Baltieji rūmai pareiškė, kad taikūs protestai – vienas iš esminių demokratijos elementų. Tai, kad premjeras panaudojo jėgą, pareikalavusią žmonių gyvybių ir 1,7 tūkst. sužeistųjų, visiškai prieštarauja demokratijos principams.