Naujienų srautas

Pasaulyje2017.10.13 14:58

Į Italiją atgabenti 606 prie Libijos krantų išgelbėti migrantai

ELTA 2017.10.13 14:58

Į Italijos Sicilijos regioną atgabenti 606 migrantai, kurie per mažiau nei dvi dienas buvo išgelbėti prie Libijos krantų, informuoja transliuotojas BBC.

Migrantai yra iš 20 šalių Afrikoje ir Artimuosiuose Rytuose, tarp atgabentų asmenų 241 vaikas ir 11 nėščių moterų. Didžioji dalis moterų iš Užsachario Afrikos teigė patyrusios seksualinę prievartą, kai kurie migrantai yra nusilpę dėl prastos mitybos.

Nelegalių migrantų antplūdis į Pietų Europą per Viduržemio jūrą šiemet daug mažesnis nei 2016 metais, tačiau, daugumai migrantų renkantis pavojingą maršrutą Viduržemio jūra iš Libijos, Italijai sunkiai sekasi susidoroti su migrantų srautu.

Išgelbėti migrantai šiuo metu yra Palermo mieste, kur jų laukia ilgas patikrinimo procesas, siekiant nustatyti, kurie iš jų gali teisėtai prašyti prieglobsčio. Gelbėjimo laivas išgelbėjo migrantus iš Egipto, Sudano, Eritrėjos, Malio, Dramblio Kaulo Kranto, Bisau Gvinėjos, Nigerijos, Ganos, Gambijos ir Jemeno.

Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūra (UNHCR) teigė, kad iš viso šiais metais kelionę jūra įveikė 142 tūkst. 182 migrantai, iš kurių 107 tūkst. 982 išsilaipino Italijoje. Tuo tarpu Graikiją pasiekusių migrantų skaičius siekia 20 tūkst. 931.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi