Pasaulyje

2017.10.13 15:46

Atsistatydino Estijos parlamento vicepirmininkas T. Roivas

BNS2017.10.13 15:46

Estijos parlamento pirmininko pavaduotojas, buvęs šalies premjeras Taavi Roivas nusprendė palikti postą kilus skandalui dėl jo priekabiavimo prie moters per šokius vakarėlyje, surengtame per vizitą Malaizijoje.

„Tai man skaudžiausia pamoka. Tikiu, kad tai pamoka ir kitiems politikams“, – sakė jis laikraščiui „Postimees“.

R. Roivas patikslino, kad palieka parlamento vicepirmininko pareigas, tačiau mandato neatsisakys.

Kaip ketvirtadienį pranešė dienraštis „Eesti Paevaleht“, rugsėjo pabaigoje T. Roivas viešėjo Malaizijoje kartu su Verslo plėtros fondo (EAS) oficialia delegacija, kurios nariai vieno vakarėlio metu, „švelniai tariant, elgėsi nederamai“.

Žiniasklaida mini kelis delegacijos narių seksualinio priekabiavimo prie merginų epizodus. Pažymima, kad būta ir ekspremjero nederamo elgesio vienos moters atžvilgiu.

Paprašytas tai pakomentuoti, T. Roivas laikraščiui „Postimees“ sakė: „Faktas, kad mes šokome“. Jis pripažino, kad jo elgesys šokių aikštelėje galbūt buvo kiek per daug įkyrus kaip vedusiam vyrui, ir išreiškė dėl to „nuoširdų apgailestavimą“.

T. Roivas pridūrė, jog daugiau nebedrįsta lankytis naktiniuose klubuose.

„Niekas juk nežino, kas mano požiūriu nekaltoje situacijoje gali blogai pasijusti“, – paaiškino politikas.

T. Roivą kelionėje į Pietryčių Aziją lydėjo ir žmona Luisa, kuri delegacijai lankantis Malaizijoje poilsiavo Balio saloje. Į kelionę ji vyko savo sąskaita.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt