Pasaulyje

2017.10.12 21:33

Kartu su JAV iš UNESCO trauksis ir Izraelis

BNS2017.10.12 21:33

Izraelis trauksis iš Jungtinių Tautų kultūros ir švietimo organizacijos UNESCO, kaip ir JAV, apkaltinusios pastarąją „antiizraelietišku šališkumu“, pareiškė ketvirtadienį Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu.

„Ministras pirmininkas nurodė Užsienio reikalų ministerijai parengti Izraelio išstojimą iš šios organizacijos kartu su Jungtinėmis Valstijomis“, – sakoma B. Netanyahu tarnybos pranešime.

Jame nurodoma, kad B. Netanyahu „sveikina prezidento (Donaldo) Trumpo sprendimą pasitraukti iš UNESCO; tai drąsus ir dorovingas sprendimas, nes UNESCO tapo absurdo teatru ir, užuot rūpinusis istorijos išsaugojimu, ji iškraipo ją“.

Anksčiau ketvirtadienį Izraelio ambasadorius Jungtinėms Tautoms sakė, kad paskelbtas JAV nutarimas trauktis iš Jungtinių Tautų mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) „rodo, kad už diskriminaciją prieš Izraelį tenka sumokėti“.

Ambasadorius Danny Danonas pranešime nurodė, kad toks Vašingtono sprendimas reiškia naują epochą Jungtinėse Tautose.

JAV Valstybės departamentas aiškina, kad sprendimas palikti UNESCO iš dalies paremtas „tebesitęsiančiu antiizraelietišku šališkumu“ organizacijoje.

Vašingtonas prieštarauja bet kokiam JT sprendimui, kuris reikštų Palestinos kaip valstybės pripažinimą ir mano, kad būtina palaukti Artimųjų Rytų taikos derybų. JAV prezidento Donaldo Trumpo administracija peržiūri ne vieną savo daugiašalį įsipareigojimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt