Pasaulyje

2017.10.12 18:28

Paskelbė melagingą žinią ir į ją „sureagavo“: Karaliaučiuje gali atsirasti dar raketų

BNS2017.10.12 18:28

Maskva gali dislokuoti daugiau šiuolaikiškų raketų „Iskander“ savo labiausiai į vakarus nutolusiame Karaliaučiaus regione, ketvirtadienį pareiškė vienas įtakingas Rusijos įstatymų leidėjas. Taip esą reaguojama į anksčiau Rusijos paskelbtą melagingą žinią, kad „JAV „patylomis“ dislokavo Lenkijoje antrą tankų brigadą“.

Rusijos parlamento gynybos reikalų komiteto pirmininkas į atsargą išėjęs generolas Vladimiras Šamanovas ketvirtadienį sakė, kad jo šalis gali imtis atsakomųjų veiksmų, reaguodama į JAV ginkluotės plėtotę Lenkijoje.

Rusijos naujienų agentūros citavo V. Šamanovą, kuris sakė, kad Maskva gali dislokuoti papildomų raketinių sistemų „Iskander“ savo vakarinėse teritorijose, Karaliaučiaus srityje, besiribojančioje su NATO priklausančiomis Lenkija ir Lietuva.

Pasak Vakarų ekspertų, branduolinį užtaisą galinčios nešti „Iskander“ raketos yra skirtos tiksliam taikinių sunaikinimui 50–500 kilometrų nuotoliu. Tokios jų galimybės leistų Rusijai taikytis į objektus, esančius kaimyninėse valstybėse NATO narėse – Baltijos šalyse, Lenkijoje ir pietų Švedijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.