Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Potvyniai Vokietijoje: situacija tampa vis dramatiškesnė

15min.lt2015.09.08 13:45

Pietų ir pietryčių Vokietijoje dėl užsitęsusių liūčių kyla Elbės ir Dunojaus upių vanduo, situacija tampa vis labiau įtempta. Li̇etus ir iš krantų išsiliejęs vanduo užliejo magistrales ir geležinkelius, bendrovei „Deutsche Bahn“ tenka keisti traukinių tvarkaraštį, skelbia Vokietijos žiniasklaida.

Pietų ir pietryčių Vokietijoje dėl užsitęsusių liūčių kyla Elbės ir Dunojaus upių vanduo, situacija tampa vis labiau įtempta. Li̇etus ir iš krantų išsiliejęs vanduo užliejo magistrales ir geležinkelius, bendrovei „Deutsche Bahn“ tenka keisti traukinių tvarkaraštį, skelbia Vokietijos žiniasklaida.

Eilėje Bavarijos ir Tiuringijos vietovių, kur šeštadienį ir sekmadienį iškrito iki 100 mm kritulių, mokyklose atšauktos pamokos, nedirba vaikų darželiai. Tiuringijos žemės Giosnico mieste nuspręsta evakuoti visus gyventojus, nes vandens lygis vietos upėje keturis kartus viršija normas.

„Vandens lygis upėje pakilo iki 4,14 metro, o norma – vienas metras“, – pabrėžė miesto administracijos vadovė Jana Fuchs. Jos teigimu, savo namus priversti palikti daugiau kaip 3 000 žmonių. Ji pridūrė, kad savanoriai kviečiami prisijungti prie gelbėjimo komandų ir padėti kovoti su stichija.

Visiškai evakuotas Tiuringijos žemės nedidelis Zerbitco miestelis su 170 gyventojų. Kaip paaiškėjo, taip pasielgta ne be reikalo – apie 22 val. vietos laiku sugriuvo užtvanka.

Labiausiai nuo liūčių nukentėjo Bavarija. Dėl Mangfalo upės užtvankos griuvimo grėsmės, Šimtai gyventojų evakuota iš Rozenhaimo ir Kolbermoro. Pavojus paskelbtas dešimtyje šio regiono miestų.

Ypač pavojinga situacija Pasau mieste, kuris stovi ant trijų upių kranto – Dunojaus, Ino ir Ilco. Istorinis miesto centras įsikūręs visiškai prie sankirtos taško, jį pamažu semia vanduo, užtvindytos gatvės ir rūsiai. Vandens lygis gali pasiekti 11 metrų ir pasiekti anksčiau užfiksuotą rekordą blogąja prasme – 10.81 m.

„Šiuo atveju pasekmės būtų katastrofiškos“, – sakė Vokietijos meteorologijos tarnybos atstovas Dominikas Jungas.

Apie situaciją kanclerei Angelai Merkel papasakojo Bavarijos žemės premjeras Horstas Seehoferis. A. Merkel žadėjo, kad paskutiniesiems stichijos smūgiams pasiruošti padės kariai.

Praėjus kelioms valandoms nuo jų pokalbio, paaiškėjo, jog į kovą su potvyniais stojo Vokietijos kariuomenė. Labiausiai nukentėjusiuose regionuose suformuotos operatyvios pagalbos būstinės. Saksonijos-Anhalto žemės sostinėje Magdeburge sukurta krizių būstinė.

Vietos valdžia paragino gyventojus likti atokiau nuo Elbės upės krantų. Visiškai užtvindytas Tiuringijos žemės Jenos miesto stadionas. Vanduo pasiekė Saksonijos Chemnico ir Cvikau miestų centrus. Iš nedidelio Grimo miesto evakuota apie 2 000 gyventojų.

Meteorologai pabrėžia, kad lietus Vokietijoje tęsis ir pirmadienį, situacija gali dar pablogėti.

Jau dabar vokiečiai socialiniuose tinkluose dalijasi nuotraukomis, kuriose matoma liūčių padaryta katastrofiška žala. Nuotraukose – užlietos gatvės, iš vandens išlindusios kelio ženklų viršūnės, išsiliejusios upės. Aukų šalyje kol kas išvengta.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.