Pasaulyje

2017.10.11 15:18

JT tyrimas atskleidė Mianmaro pajėgų vykdytą rohinjų išvarymą iš šalies

ELTA 2017.10.11 15:18

Mianmaro saugumo pajėgos vykdė „gerai organizuotus, koordinuotus ir sistemingus“ išpuolius prieš rohinjus, kuriais siekta šią musulmonišką mažumą išvaryti iš šalies ir užkirsti kelią jai sugrįžti, teigia Jungtinių Tautų (JT) tyrėjai.

Tokios išvados paskelbtos pirmojoje išsamioje JT Vyriausiojo žmogaus teisių komisaro biuro ataskaitoje apie Mianmaro Rachinų valstijoje kilusią krizę. 

Dėl smurto proveržio iš Mianmaro į kaimyninį Bangladešą nuo rugpjūčio pabaigos pasitraukė per pusė milijono rojinhų. Dauguma jų ten glaudžiasi pabėgėlių stovyklose arba gyvena tiesiog lauke.

Ši JT ataskaita paneigia oficialius Mianmaro valdžios teiginius, esą vyriausybės pajėgos susidorojimo operaciją pradėjo reaguodamos į rugpjūčio pabaigoje rohinjų kovotojų įvykdytą išpuolį prieš šalies saugumo pajėgų postus. Ataskaitoje cituojami parodymai, kuriuose teigiama, kad valymai prasidėjo dar rugpjūčio pradžioje.

Ataskaitoje, parengtoje remiantis 65 interviu su pabėgėliais, humanitarinės pagalbos organizacijų darbuotojų bei medikų liudijimais ir vaizdo medžiaga (fotografijomis bei vaizdo įrašais), teigiama, kad buvo sudeginti ištisi rohinjų kaimai, o žmonės buvo žudomi, prievartaujami ir kankinami.