Pasaulyje

2017.10.11 17:31

Ispanija pasmerkė Katalonijos lyderio „gudrybes“

ELTA2017.10.11 17:31

Ispanijos užsienio reikalų ministras trečiadienį apkaltino Katalonijos prezidentą Carlesą Puigdemontą užsiimant „gudrybėmis“ po to, kai šis paskelbė atidedąs regiono nepriklausomybės paskelbimą. Ministras taip pat įspėjo, kad C. Puigdemonto veiksmai gali sukelti ekonominius ir socialinius neramumus.

Dramatiškas C. Puigdemonto antradienio kreipimasis į Katalonijos parlamentą „buvo apgaulė, dar viena jų gudrybė, norint vienu metu sėdėti ant dviejų kėdžių“, – Prancūzijos radijui „Europe 1“ sakė Alfonso Dastis.

„Jis daro tai, ką visuomet darė – eina keliu, kuris Katalonijoje ves prie ekonominės ir socialinės trinties“, – tikino A. Dastis.

„Jis tvirtina, kad jie laimėjo, daro prielaidą, kad po šito vadinamojo (spalio 1 dienos) referendumo jie turi teisę į nepriklausomybę, o tada prašo (Katalonijos) parlamento atidėti deklaracijos įsigaliojimą“, – kalbėjo Ispanijos diplomatijos vadovas.

„Šokiruojama, kaip jie elgiasi su savo pačių parlamentu“, – piktinosi A. Dastis.

Paskelbęs, kad atideda nepriklausomybės paskelbimą, C. Puigdemontas paragino Ispanijos vyriausybę pradėti dialogą. Trečiadienį buvo numatytos Ispanijos vyriausybės derybos dėl krizės.

Ispanijos premjeras Mariano Rajoy laikėsi griežtos pozicijos ir žadėjo daryti viską, kas jo galioje, kad užkirstų kelią Katalonijos atsiskyrimui. Jis neatmetė ir galimybės nemenką autonomiją turinčiame regione įvesti tiesioginę centrinės Ispanijos vyriausybės valdžią.

A. Dastis sakė, kad Madridas „visuomet sakė, kad yra dalykų, dėl kurių galima derėtis konstitucijos rėmuose“.

Tačiau jis pridūrė, kad „tiesiog neįmanoma, jog Katalonija spręstų už visą Ispaniją“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt