Naujienų srautas

Pasaulyje2017.10.10 22:08

Katalonija atidėjo nepriklausomybės skelbimą

BNS 2017.10.10 22:08

Katalonijos prezidentas Carlesas Puigdemont'as antradienį savo kalboje parlamento plenarinėje sesijoje pasiūlė atidėti oficialų regiono nepriklausomybės paskelbimą. Madridas atmeta „žodžiais neišreikštą“ Katalonijos nepriklausomybės paskelbimą.

Jis sakė priimantis Katalonijos žmonių mandatą paskelbti nepriklausomą respubliką, bet siūlantis parlamentui dialogo paskatinimo vardan palaukti „kelias savaites“.

C. Puigdemont'as pažymėjo, kad didžiule persvara pasiekta pergalė ginčijamame spalio 1-osios referendume dėl regiono nepriklausomybės suteikia jo vyriausybei pagrindą įgyvendinti savo seną siekį ir nutraukti šimtmečių senumo ryšius su Ispanija. Tačiau jis pridūrė, jog siūlo palaukti.

C. Puigdemont'as savo kalboje pabrėžė „būtinybę mažinti įtampą ir nei žodžiais, nei veiksmais neprisidėti prie jos didinimo“ ir pasmerkė Ispanijos vyriausybės „radikalų“ atsisakymą derėtis.

Kalba buvo labai kritiška Ispanijos vyriausybės atžvilgiu, dėl jos reakcijos į Katalonijos referendumą. Tačiau, pasak C. Puigdemont'o, katalonai neturi nieko prieš Ispaniją ar ispanus, jie nori geriau vieni kitus suprasti.

Opozicijos lyderė Katalonijos parlamente antradienį sakė, jog regiono prezidento pareiškimas, kad jis turįs mandatą skelbti nepriklausomybę nuo Ispanijos, „yra perversmas“, neturintis paramos Europoje. Ines Arrimadas iš Katalonijos nepriklausomybei nepritariančios partijos „Ciudadanos“ sakė, jog dauguma katalonų jaučiasi katalonais, ispanais ir europiečiais, ir neleis regiono pareigūnams „sudaužyti jų širdžių“.

Ispanijos vyriausybė atmetė Katalonijos lyderio „žodžiais neišreikštą“ nepriklausomybės deklaraciją, jam palikus atviras duris atsiskyrimui, bet iš karto jo nepaskelbus.

„Nepriimtina padaryti žodžiais neišreikštą nepriklausomybės deklaraciją, o paskui ją atvirai sustabdyti“, – naujienų agentūrai AFP sakė centrinės vyriausybės atstovas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi