Pasaulyje

2017.10.14 10:49

76 metų lobių ieškotojas: stebiuosi, kad esu gyvas

LRT Televizijos laida „Gyvenimas“, LRT.lt2017.10.14 10:49

76 metų Carlas Fismeris – vienas iš garsiausių šių dienų nardytojų. Ieškodamas nuskendusių laisvų, jis apkeliavo visą pasaulį, surado milijonų vertės ispanų aukso, sidabro ir brangakmenių. Dėl vandenynų gelmėse palaidotų lobių jis ne kartą žvelgė mirčiai į nasrus, o šiandien net pats stebisi, kad vis dar yra gyvas.

Visai neseniai JAV priklausančią pietinę Floridos pakrantę nusiaubė stipriausias istorijoje uraganas Irma. 

210 km per valandą siekę vėjo gūsiai vartė palmes, užtvindė gatves, niokojo pastatus ir nusinešė žmonių gyvybių. 

Mažytėje čia esančioje Tavernierio saloje laidos „Gyvenimas“ komanda lankėsi uraganui nespėjus pasiekti Floridos krantų. 

Mėlynos spalvos namą žino visi salyno gyventojai. Tai – tikras muziejus, kuriame eksponuojamos iš vandenyno gelmių ištrauktos senienos. 

Šios vietos savininkas – vienas garsiausių pasaulyje lobių ieškotojų, kapitonas C. Fismeris. Vandens Indiana Jonesu dar vadinamas 76 metų amerikietis per karjerą dalyvavo daugiau nei 300 ekspedicijų visame pasaulyje ir surado milijonais dolerių įvertintų ispanų aukso, sidabro bei brangakmenių. 

Vyro nuotykiai po vandeniu ne vienerius metus buvo transliuojami per televizijos šou „Lobių narai“. Jie prie ekranų sutraukdavo milijonus žiūrovų. 

„Vieną kartą, vaikščiodamas po televizoriais prekiaujančią parduotuvę, išgirdau savo balsą. Atsisukęs pamačiau save keliuose šimtuose televizorių. Atsisukau į pardavėją ir pasakiau: šis vyrukas patrauklus. Tada ji sušuko: tai – jūs. Pasakiau, kad tai – ne aš, bet jis laimingas būdamas panašus į mane. Tada televizoriaus nenusipirkau“, – prisimena lobių ieškotojas. 

Per keturiasdešimt šešerius metus trunkančią karjerą C. Fismeris vandenyno gelmėse surado daugybę daiktų, turinčių svarbią mokslinę, kultūrinę bei istorinę reikšmę. 

Kartais tokius radinius įsigyja privatūs pirkėjai, dalis jų pasiekia muziejus, o kai kurie progos laukia juvelyrikos salonuose. 

„Šventų reliktų talpykla yra mano mėgstamiausias radinys. Ji labai svarbi, nes joje esančioms relikvijoms – daugiau nei du tūkstančiai metų. Radau ją 1733 flotilėje, joje buvo du 22 karatų aukso rožančiai ir ant abiejų kabojo mediniai kryželiai su nukryžiuotu šventuoju“, – pasakoja C. Fismeris.

Daugiau apie lobių ieškotoją – laidoje „Gyvenimas“.