Pasaulyje

2017.10.10 15:52

Vokietijoje pirmąkart leista įsivaikinti vienalytei porai

BNS2017.10.10 15:52

Berlyne gyvenantys du vyrai tapo pirmąja tos pačios lyties asmenų pora Vokietijoje, kuriai buvo leista įsivaikinti, antradienį pranešė viena žmogaus teisių asociacija.

Žmogaus teisių gynėjai džiaugiasi, kad šis sprendimas yra dar vienas didelis žingsnis į priekį užtikrinant gėjų teises.

Vokietija žengė reikšmingą žingsnį lygių teisių gėjams ir lesbietėms link, leidusi nuo spalio 1-osios tuoktis tos pačios lyties poroms.

Berlyniečiai Michaelis ir Kai'us Korokai spalio 2 d. savo turėtą civilinę partnerystę pavertė santuoka.

Po dviejų dienų jie pateikė savo santuokos liudijimą, siekdami teisėtai įsivaikinti dvejų metų berniuką, kurį globoja nuo jo gimimo.

Spalio 5 d. jie gavo patvirtinimą, kad berniuką galės įsivaikinti, sakė Vokietijos gėjų ir lesbiečių asociacijos (LSVD) skyrius Berlyne ir Brandenburgo žemėje.

„Tai padės užtikrinti, kad gėjai ir lesbietės gautų geresnę teisinę apsaugą, – AFP sakė LSVD atstovas Joergas Steinertas. – Tuo pačiu tai įrodymas, kad santuoka visiems nėra tik tušti žodžiai.“

Vokietijos įstatymų leidėjai šiemet nubalsavo, kad apytiksliai 94 tūkst. vienalyčių porų šalyje būtų suteikta teisė susituokti, kanclerei Angelai Merkel pakeitus savo ankstesnę nuomonę.

Praplėtus ankstesnius su santuoka susijusius įstatymus, kad jie apimtų ir tos pačios lyties asmenų poras, gėjams ir lesbietėms buvo suteikta teisė į vienodas mokesčių lengvatas ir įsivaikinimo teises, kaip ir tradicinėms šeimoms.

A. Merkel netikėtai leido konservatyviems parlamento nariams dėl tos pačios lyties asmenų santuokų klausimo balsuoti pagal savo sąžinę. Šis žingsnis leido įstatymų projektą priimti prieš parlamento vasaros atostogas.

Vokietijos vadovė paaiškino, kad nuomonę šiuo klausimu pakeitė po įsimintino susitikimo su viena lesbiečių pora, rūpestingai globojančia aštuonis vaikus kanclerės rinkimų apygardoje prie Baltijos jūros.

A. Merkel krikščionys demokratai ir jų sąjungininkai Bavarijos žemėje 12 metų blokuodavo panašias teisėkūros iniciatyvas. Kai kurie kanclerės nuomonės pokytį laiko taktiniu sprendimu, kad jos politiniai priešininkai netektų parankaus argumento prieš rugsėjo mėnesį įvykusius rinkimus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.