Pasaulyje

2017.10.10 14:50

Turkmėnijos gyventojams – daugiau jokių nemokamų dujų, vandens ir elektros

BNS 2017.10.10 14:50

Turkmėnijos prezidentas Gurbanguly Berdymuchamedovas antradienį pasirašė įsaką, kuriuo gyventojai įpareigojami mokėti už dujas, elektrą ir vandenį, kurių tiekimas iki šiol buvo nemokamas.

Iki šiol kiekvienam gyventojam per mėnesį buvo leidžiama nemokamai sunaudoti 35 kilovatvalandes elektros, 50 kubinių metrų dujų ir 250 litrų vandens per dieną.

„Pasirašau įsaką, kuriuo nurodoma mokėti už dujas, vandenį, elektrą, komunalines, transporto ir ryšių paslaugas, – pranešė prezidentas. – Su vyriausybe aptarėme naujų tarifų įvedimą ir jie bus įvesti ... laipsniškai.“

G. Berdymuchamedovo pirmtakas Saparmuratas Nijazovas vandens, elektros ir dujų tiekimą Turkmėnijoje padarė nemokamą 1993 metais, kai energijos išteklių turtinga šalis tapo nepriklausoma nuo Tarybų Sąjungos.

Vidurio Azijos šalis turi ketvirtus pagal didį pasaulį gamtinių dujų išteklius ir didžiąją dalį jų parduoda Kinijai. Tačiau nuo 2014 metų smukusios energijos kainos bei Rusijos sprendimas nutraukti turkmėniškų dujų pirkimą įstūmė šalį į sudėtingą situaciją.