Pasaulyje

2017.10.10 09:12

Prancūzija leis 10 000 pabėgėlių legaliai atvykti į šalį

ELTA2017.10.10 09:12

Prancūzijos vyriausybė leis per dvejus metus 10 000 pabėgėlių legaliai atvykti į Prancūziją. Tai pirmadienį Eliziejaus rūmuose po susitikimo su Jungtinių Tautų (JT) vyriausiuoju pabėgėlių komisaru Filippo Grandi pareiškė prezidentas Emmanuelis Macronas.

Prancūzija, bendradarbiaudama su JT pabėgėlių agentūra UNHCR, ketina pasiūlyti 10 000 vietų pabėgėliams, esantiems Turkijoje, Libane, Jordanijoje, Nigeryje ar Čade. Vidaus reikalų ministras Gerard`as Collombas sakė, kad jie turėtų būti priimti iki 2019 metų spalio.

Europos Komisija rugsėjo pabaigoje pasiūlė tikslą per ateinančius dvejus metus perkelti į Europą mažiausiai 50 000 pabėgėlių iš trečiųjų šalių. Tai, anot Briuselio, prisidėtų ir prie nelegalios migracijos mažinimo. Taikant panašų mechanizmą, ES šalys nuo 2015 metų priėmė 23 000 žmonių.

Pasak G. Collombo, 3 000 vietų Prancūzijoje būtų skirta pabėgėliams, esantiems Centrinės Afrikos tranzitinėse šalyse Čade ir Nigeryje. Jau ateinančiomis savaitėmis Prancūzijos pabėgėlių agentūra „Ofpra“ ir UNHCR surengs bendrą misiją šiose šalyse.

Prancūzija nori čia identifikuoti žmones, kurie galėtų gauti prieglobstį. Taip šalis įgyvendina Paryžiuje vykusio migracijos klausimams skirto viršūnių susitikimo ketinimų protokolą. Jame Prancūzija ir kitos ES šalys rugpjūčio gale pareiškė esančios atviros pasiūlymui kai kuriems pabėgėliams iš Afrikos atverti legalų kelią į Europą – tai esą leistų sustabdyti nelegalius pabėgėlių srautus Viduržemio jūra.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt