Pasaulyje

2017.10.10 18:08

Prancūzijoje – dar vienas streikas prieš E. Macrono reformas

Antradienį tūkstančiai Prancūzijos viešojo sektoriaus darbuotojų, pasipiktinusių Emmanuelio Macrono planais įšaldyti jų atlyginimus ir panaikinti 120 000 darbo vietų šiame sektoriuje, išėjo į gatves. 

Susivienijusios devynios profsąjungos, atstovaujančios 5,4 mln. viešojo sektoriaus darbuotojų, surengė neregėto masto vienadienius streikus ir demonstracijas visos šalies mastu, siekdami pareikšti savo „didžiulį nepritarimą“ E. Macrono siūlymui transformuoti milžinišką viešųjų paslaugų sektorių.

Nuo rugsėjo tai jau ketvirta demonstracijų banga, kuria siekiama priversti 39-erių metų prezidentą atsisakyti planuojamų reformų. Vyriausybės reakcijas į protesto akcijas atidžiai stebi Europos sąjungininkai ir investuotojai.

Bet šalies ministras pirmininkas Eduouardas Philippe`as pirmadienį leido suprasti, kad vyriausybė neketina keisti kurso, nors patikino viešojo sektoriaus darbuotojus, kad jie „tikrai nėra nevertinami“.

Antradienio akcija – pirmoji per dešimtmetį, kai jungtinį streiką rengia visos devynios viešojo sektoriaus profsąjungos, tačiau kol kas nepranešama apie didesnius trikdymus geležinkelio transporto ar mokyklų sistemoje.

Tik 17,5 proc. mokytojų prisijungė prie streiko, rodo švietimo ministerijos duomenys, tuo tarpu profsąjungos pateikia didesnį skaičių – 35–50 proc.

Atšaukta apie 30 proc. skrydžių į ir iš Paryžiaus ir kitų didmiesčių, tokių priemonių veikiau imtasi kaip atsargumo priemonės. Ligoninių profsąjungos taip pat paragino personalą nutrakti darbus pirmą kartą nuo 2009 metų.

Didžiausia demonstracija antradienio popietę suplanuota Paryžiuje.

Rugsėjį demonstracijas rengė pensininkai ir sunkvežimių vairuotojai. Regioninės vyriausybės taip pat piktinasi tuo, kad jų finansavimas, gaunamas iš Paryžiaus, sumažintas 450 mln. eurų.