Pasaulyje

2017.10.09 18:30

Vokietijos krikščionių partijų stovyklos vienijasi – rado kompromisą dėl pabėgėlių

Praėjus dviem savaitėms po Vokietijos Bundestago rinkimų, kanclerė Angela Merkel sutiko riboti šalies priimamų pabėgėlių skaičių, kad suvienytų krikščionių partijų stovyklą derybose dėl naujos valdančiosios koalicijos. A. Merkel krikščionių demokratų partija vienija jėgas su Bavarijos krikščionių socialine sąjunga, kurios lyderis Horstas Seehoferis negaili kritikos kanclerės sprendimui įsileisti milijoną prieglobsčio prašytojų.

Po 10 valandų trukusių derybų galop sutarta – ne daugiau nei 200 tūkst. pabėgėlių per metus. To Bavarijos partija reikalavo ne sykį, o A. Merkel ne sykį atmetė, nes Vokietijos įstatymuose jokia riba neminima. Jeigu pasikartotų masinė pabėgėlių banga, skaičius būtų peržiūrėtas.

„Pasiekėme kompromisą, kuris, tikiu, geras pagrindas pradėti žvalgomąsias derybas su Laisvąja demokratų partija ir Žaliųjų partija. Vokietijai reikia stabilios vyriausybės, todėl Krikščionių demokratų partijai ir Krikščionių socialinei sąjungai reikia pradėti derybas, sutarus dėl bendros pozicijos“, – sako A. Merkel.

„Mūsų pasiekti tikslai, manau, itin svarbūs“, – pabrėžia  Krikščionių socialinės sąjungos pirmininkas H. Seehoferis.

Bavarijos krikščionių lyderiui H. Seehoferiui tai – du zuikiai vienu šūviu. Kitais metais jo laukia žemės parlamento rinkimai. Ir nustatyta pabėgėlių riba – didelis pliusas, turintis patraukti partijos „Alternatyva Vokietijai“ šalininkus.

Bavarija ilgai buvo vadinama vienos partijos žemė, bet praranda pozicijas. Pasau regione Krikščionių demokratų sąjunga per neseniai vykusius Bundestago rinkimus neteko 13 proc. balsų, kuriuos beveik visus perėmė „Alternatyva Vokietijai“, kurios arkliukas – pabėgėlių krizė, bet to dabar, aišku, per mažai. Šiame miestelyje žmonės skundžiasi infrastruktūros trūkumais, prastu mobiliuoju ryšiu, lėtu internetu.

Daugiau apie tai – Jolantos Paškevičiūtės reportaže.