Pasaulyje

2017.10.09 14:48

Buvusio Rusijos deputato D. Voronenkovo nužudymas: įvardijo užsakovą

DELFI.lt 2017.10.09 14:48

Tyrėjai nustatė buvusio Rusijos Dūmos deputato Deniso Voronenkovo nužudymo užsakovą ir visus prie šios žmogžudystės prisidėjusius asmenis. Apie tai spaudos konferencijoje pranešė Ukrainos generalinis prokuroras Jurijus Lucenka, rašo inforesist.org.

Pateikta informacija, kad buvusio Rusijos Dūmos deputato D. Voronenkovo nužudymo užsakovas – Federalinės saugumo tarnybos (FST) kontroliuojamas nusikalstamo pasaulio autoritetas Vladimiras Tiurinas, buvęs D. Voronenkovo žmonos Marijos Maksakovos gyvenimo draugas.

„Remiantis Ukrainos gynybos ministerijos vyriausiosios žvalgybos valdybos pateikiama informacija, kurią patvirtino prokuratūra, faktiniu nužudymo užsakovu pripažintas FST kontroliuojamas nusikalstamo pasaulio autoritetas Rusijos pilietis Tiurinas Vladimiras Anatoljevičius.“ – pareiškė jis.

Remiantis Ukrainos prokuratūros pateikiamais duomenimis, D. Voronenkovas nužudytas dėl duotų parodymų apie Ukrainos teritorijoje esančius Rusijos karius ir liudijimų tiriant bylą dėl Ukrainos buvusio prezidento Viktoro Janukovyčiaus tėvynės išdavystės. Prokuroro teigimu, D. Voronenkovo pašalinimo planas rengtas FST vadovybės, kartu su Rusijos nusikalstamo pasaulio vadeivomis.

Kaip teigė J. Lucenka, V. Tiurinas turėjo ir asmeninio pobūdžio motyvų. Maža to, jis sutiko įvykdyti nužudymą mainais į Rusijos specialiųjų tarnybų preferencijas dėl nusikalstamų grupuočių kontrolės įgyvendinimo Rusijos ir NVS šalių teritorijoje.

„Užsakovas turėjo asmeninių motyvų žmogžudystei: prieš 8 metus jis gyveno su M. Maksakova, kuri nužudymo metu buvo ištekėjusi su D. Voronenkovo“, – patikslino J. Lucenka.

Buvęs Rusijos Dūmos deputatas D. Voronenkovas Kijevo centre nužudytas kovo 23 d. Žudiką sužeidė aukos apsauginis, o pats D. Voronenkovas ligoninėje mirė.