Pasaulyje

2013.06.01 11:28

JAV įvedė sankcijas prieš aštuonias Irano naftos ir chemijos kompanijas

ELTA2013.06.01 11:28

JAV iždo departamentas įtraukė į „juodąjį sąrašą“ aštuonias Irano naftos ir chemijos kompanijas, apie tai informuojama Departamento pranešime spaudai.

JAV iždo departamentas įtraukė į „juodąjį sąrašą“ aštuonias Irano naftos ir chemijos kompanijas, apie tai informuojama Departamento pranešime spaudai.

Sankcijos taikomos šioms kompanijoms: „Bandar Imam“, „Bou Ali Sina“, „Mobin“, „Nouri“, „Pars“, „Shahid Tondgooyan“, „Shazand“ ir „Tabriz“. Taip Vašingtonas mėgina apriboti Teherano branduolinės programos finansavimą.

Kaip pažymi agentūra „Reuters“, naftos ir chemijos pramonė yra antra pelningiausia Irane po naftos prekybos.

JAV administracija įvardino ir kelias kompanijas bei asmenis iš Kirgizijos, Ukrainos ir JAE, kurie parduoda ir išnuomoja lėktuvus Irano aviacijos kompanijoms „Mahan Air“ ir „Iran Air“.

Sankcijas prieš „Mahan Air“ JAV įvedė 2011 m. spalį, „Iran Air“ į „juodąjį sąrašą“ buvo įtraukta tų pačių metų birželį. Prie pažeidėjų JAV priskyrė Kirgizijos bendrovę „Kirgiztransavia“, Ukrainos kompanijas „Um Air“ ir „Bukovin“, taip pat bendrovę iš JAE „Sirjanco Trading L.L.C“. Pranešime spaudai taip pat minimas Rodrigue Eliasas Merhej, „Kirgiztransavia“ direktorius, ir Hamidas Arabnedžadas, „Mahan Air“ vadovas.

Kaip jau skelbta, nuo liepos 1 d. JAV planuoja dar vieną priemonę prieš Irano režimą – ketinama uždrausti pardavinėti auksą Iranui. Kitas ekonomines sankcijas prieš Iraną ES ir JAV įvedė 2012 m. vasarą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.