Pasaulyje

2017.10.09 14:10

FTB vėl tikrino Las Vegaso šaulio namus

BNS2017.10.09 14:10

Federaliniai tyrėjai sekmadienį vėl tikrino Las Vegaso šaulio Stepheno Paddocko namus, o pareigūnai, kurie šaudynių naktį veržėsi į jo viešbučio kambarį, pateikė šiurpų pasakojimą apie užbarikaduotas duris ir nuogąstavimus dėl paslėptų sprogmenų.

Nauja krata S. Paddocko trijų miegamųjų name pensininkų rajone Meskite Nevadoje buvo surengta siekiant „vėl dokumentuoti ir vėl patikrinti“, sakė vietos policijos viršininkas Troy Tanneris, kuris lydėjo FTB agentus.

„Nemanau, kad jie ieško kažko konkretaus, – naujienų agentūrai AP sakė T. Tanneris. – Jie vėl viską tikrina ir viską fotografuoja.“

Pirmą kartą krata S. Paddocko namuose, kuriuos jis nusipirko 2015 metų pradžioje, buvo atlikta pirmadienį. Ją atliko Las Vegaso policija, kuri paskelbė radusi 19 šaunamųjų ginklų ir kelis kilogramus potencialiai sprogstamųjų medžiagų.

Nauja krata buvo atlikta praėjus lygiai savaitei po išpuolio. S. Paddockas pro viešbučio langą pradėjo šaudyti į kantri muzikos koncerto žiūrovų minią. Jis nušovė 58 žmones ir sužeidė dar beveik 500.

Tuo tarpu skubiai suformuota specialioji policijos komanda, kuri prie S. Paddocko kambario viešbutyje „Mandalay Bay“ durų atsidūrė 12 minučių po pirmųjų šūvių, sekmadienį vakare per televizijos CBS laidą „60 Minutes“ papasakojo, kaip ji ten nusigavo ir kokią „ginklų parduotuvę“ ten rado.

Pareigūnai sakė girdėję pranešimus apie šaulius 29-ajame ir 32-ajame aukštuose, todėl tuo metu galvojo, kad šaulių yra ne vienas, sakė seržantas Joshua Bitsko.

Į 32 aukštą jie nusitaikė S. Paddockui paleidus maždaug 200 šūvių į apsaugininką prie jo durų. Nubėgę prie to aukšto laiptinės durų netoli šaulio kambario, pareigūnai pamatė, kad šaulys ėmėsi specialių priemonių jiems sulaikyti.

„Jis varžtais pritvirtino duris – metalo gabalu ir varžtais, – sakė J. Bitsko. – Nes jis žinojo, kad ateisim pro tas duris prie jo durų. Tad jis bandė jas kaip įmanydamas užbarikaduoti.“

Reuters/Scanpix nuotr.

Tačiau vienas pareigūnas turėjo laužtuvą ir lengvai jas atidarė, sakė J. Bitsko.

Vėliau policija pranešė, kad S .Paddockas kambaryje ir koridoriuje buvo padėjęs kamerų, bet tuo metu pareigūnai to nežinojo.

„Yra kambarių tarnybos vežimėlis su laidais, nueinančiais po jo durimis, – sakė pareigūnas Daveas Newtonas. – Ant vežimėlio yra kažkas juoda. Tad iš pradžių, žinot, pagalvojau: „Tai paslėptas sprogmuo. Jis sprogs“.

J. Bitsko ir D. Newtonas yra policijos kinologai ir dresavo šunis, kai gavo pranešimą apie „Mandalay Bay“. Pasak D. Newtono, jie neturėjo pranašumo, nes šaulys „žinojo, kad mes ateiname“. „Mes nežinojome, kur jis tiksliai bus tame kambaryje“, – sakė jis.

Pareigūnams galiausiai įžengus į kambarį paaiškėjo, kad S. Paddockas jau buvo nusišovęs.

Kambaryje D. Newtonas pamatė „tiek daug ginklų, tiek daug dėtuvių“.

„Stirtų stirtos dėtuvių visur. Tiesiog lagaminuose, tvarkingai atremtuose į kolonas, visame kambaryje, visi sukrauti, visur išdėlioti šautuvai. Jis ten turėjo visokiausių monitorių ir elektrinės įrangos. Atrodė beveik kaip ginklų parduotuvė“, – sakė jis.

Sekmadienį pareigūnai taip pat pradėjo grąžinti vaikiškus vežimėlius, batus, telefonus, kuprines ir rankines, kurie kelias dienas gulėjo didžiulėje nusikaltimo vietoje, kur prieš savaitę į festivalį „Route 91 Harvest“ buvo susirinkę 22 tūkst. kantri muzikos gerbėjų.

Federaliniai agentai tarp tūkstančių kilus panikai paliktų daiktų, kurių kai kurie yra sutepti krauju, savaitę rinko įrodymus.

„Kad ir kas buvo pamesta žmonėms pradėjus bėgti, tuos daiktus renkame ir atiduosime“, – spaudos konferencijoje sakė Paulas Floodas iš FTB paslaugų nukentėjusiesiems skyriaus.

22 val. 5 min. Las Vegaso bulvare dauguma kazino maždaug 10-čiai minučių pritemdė savo šviesas – taip buvo paminėta savaitė po atakų. Pasak pareigūnų, paminėjime dalyvavo ir daugiau kaip 50 savininkų visame mieste.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.