Pasaulyje

2017.10.09 11:50

Rusija grasina atsakyti į jos žiniasklaidos priemonių darbo JAV suvaržymą

BNS2017.10.09 11:50

Rusija pasiruošusi suvaržyti Jungtinių Valstijų žiniasklaidos priemonių darbą šalyje ir tokiu būdu atsakyti į Vašingtono veiksmus prieš rusų žurnalistus, sekmadienį pareiškė Užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

„Viską, kas bus vykdoma prieš televiziją RT Jungtinių Valstijų teritorijoje – kai mes tai kvalifikuosime kaip veiklos apribojimą – galime taikyti amerikiečių žiniasklaidos, amerikiečių žurnalistų Rusijoje atžvilgiu“, – interviu valstybinei televizijai NTV sakė M. Zacharova.

„Jokio skirtumo, ar žiniasklaidos priemonės yra valstybinės, ar finansuojamos Amerikos valstybės organų per trumpą tarpininkų grandinę, ar privačios – mums dėl to jokio skirtumo“, – aiškino ji.

Praeitą mėnesį JAV Teisingumo departamentas paprašė Kremliaus finansuojamos televizijos RT, dar žinomos kaip „Russia Today“, registruoti jai Amerikoje dirbančią kompaniją kaip „užsienio agentą“. Tokiu būdu JAV padidino spaudimą šiai Rusijos žiniasklaidos grupei, kurią Vašingtonas laiko Maskvos propagandos ruporu.

Kremlius praeitą savaitę irgi perspėjo, kad Maskva gali imtis atsakomųjų priemonių dėl Rusijos žiniasklaidos priemonių veiklos varžymo Jungtinėse Valstijose.

„Virtinei mūsų žiniasklaidos priemonių daromas precedento neturimas spaudimas. Pažymėtina, kad šis spaudimas jau reikšmingai trikdo mūsų žiniasklaidos priemonių veiklą virtinėje Vakarų šalių, visų pirma JAV. Be abejo, jeigu toliau bus varžomos, pažeidinėjamos mūsų žiniasklaidos teisės į netrikdomą veiklą, negalima atmesti veiksmų, kurie būtų vykdomi remiantis lygiavertiškumo principo“, – penktadienį žurnalistams sakė Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

Jis pridūrė, kad Kremlius tikisi tarptautinių organizacijų reakcijos į, anot Maskvos, JAV valdžios daromą spaudimą Rusijos žiniasklaidos priemonėms.

„Esame įsitikinę, kad pažeidinėjamas žodžio laisvės principas, žiniasklaidos darbo laisvė. Tikimės, kad toks mūsų žiniasklaidos priemonių varžymas – šiuo atveju kalbu apie RT ir (naujienų agentūrą) „Sputnik“ – neliks nepastebėtas atitinkamų tarptautinių institucijų, atsakingų už žiniasklaidos ir žodžio laisvės padėties priežiūrą“, – pabrėžė D. Peskovas.