Pasaulyje

2017.10.08 19:06

Britų premjerė Th. May teigia esanti „atspari“

BNS 2017.10.08 19:06

Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May sekmadienį pareiškė esanti „atspari“, nepaisant nesusipratimų per jos kalbą Konservatorių partijos suvažiavime bei augančios grėsmės jos vadovavimui.

Laikraščiui „The Sunday Times“ ji pareiškė, kad neketina slėptis nuo iššūkio tuo metu, kai jai tenka kovoti su kai kurių partijos narių, nepatenkintų jos vadovavimu, maištu.

„Tiesa yra ta, kad mane galima įžeisti, kaip ir visus, tačiau aš esu gana atspari“, – pareiškė britų vyriausybės vadovė.

Buvęs šalies premjeras, konservatorius Johnas Majoras paragino Konservatorių partijos narius palaikyti Th. May ir barė tuos, kurie rengė sąmokslą ją nuversti.

„Raginu visus konservatorių parlamentarus atidžiai pagalvoti apie tai, kas padėta ant kortos, – laikraštyje „The Daily Mail“ išspausdintame straipsnyje ragino jis. – Šiai šaliai jau ir taip pakanka egocentriško ir nelojalaus elgesio, kurį stebime pastarosiomis savaitėmis.“

Kai kas tokius J. Majoro žodžius suvokė kaip perspėjimą užsienio reikalų sekretoriui Boriso Johnsonui, kuris, nepaisant viešos paramos Th. May, jau du kartus pasiūlė savo politikos kryptis dėl „Brexit“ derybų, susijusių su būsimais Londono santykiais su ES.

Pastaruoju metu Th. May susiduria su vis naujais sunkumais, tarp kurių buvo ir ta nesėkminga kalba per partijos suvažiavimą, po kurios buvęs partijos pirmininkas Grantas Shappsas pareiškė turįs sąrašą maždaug 30 konservatorių parlamentarų, kurie esą nori, kad Th. May atsistatydintų.

Bent jau kol kas maištas partijoje, rodos, yra numalšintas, tačiau dabar britų premjerės padėtis yra gerokai silpnesnė, nei buvo prieš birželį įvykusius pirmalaikius parlamento rinkimus, po kurių konservatoriai parlamente neteko absoliučios daugumos.

Beje, Th. May taip pat teko neigti kalbas, kad po nesėkmingos kalbos per partijos suvažiavimą ji verkė.

„Vieną minutę žurnalistai kaltina mane esant „ledo karaliene“ ar robotu, o vėliau skelbia, kad esu verkšlenanti moterėlė, kuriai reikėtų gerai išsimiegoti“, – ironizavo britų vyriausybės vadovė.