Pasaulyje

2017.10.08 16:38

Šiaurės Korėjos lyderis paaukštino seserį ir toliau gyrė šalies branduolinę programą

ELTA2017.10.08 16:38

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas paaukštino savo sesers pareigas valdančiojoje partijoje, sekmadienį pranešė valstybinė žiniasklaida. Be to, lyderis ir toliau negailėjo pagyrų savo šalies branduolinių ginklų programai, kuri kelia tarptautinės bendruomenės nerimą.

Dar trisdešimties neturinti Kim Yo-Jong tapo pakaitine įtakingo partijos politinio biuro – sprendimų priėmimo organo, kuriam vadovauja jos brolis – nare, pranešė agentūra KCNA.

Apie lyderio šeimos narės paaukštinimą paskelbta šeštadienį vykusiame partijos susirinkime. Jo metu taip pat pranešta apie dešimčių kitų aukšto rango pareigūnų paaukštinimus.

Partijos susirinkimas vyko tuo metu, kai po pastarųjų branduolinių ir raketų bandymų Šiaurės Korėjos režimas sulaukia vis didesnio pasaulio spaudimo pažaboti savo ginklų kūrimo ambicijas.

Įtampa dar išaugo, kai Kim Jong Unas ir JAV prezidentas Donaldas Trumpas apsisvaidė žodiniais įžeidimais. Pavyzdžiui, šeštadienį D. Trumpas tviteryje pareiškė, kad, norint pažaboti šią izoliuotą branduolinę šalį, „suveiks tik vienas būdas“.

Šeštadienį vykusiame partijos susirinkime Kim Jong Unas pripažino, kad jo šalis susiduria su išmėginimais, bet tvirtino, kad, nepaisant vis griežtesnių sankcijų, Šiaurės Korėjos ekonomika vis vien augo.

Tuo metu Šiaurės Korėjos branduolinius ginklus jis pavadino „branginamu kardu“, kuris saugo šalį nuo agresijos.

„KLDR (Korėjos Liaudies Demokratinės Respublikos) branduoliniai ginklai yra brangus vaisius, kurį davė kruvina jos žmonių kova saugant šalies likimą ir suverenitetą nuo užsitęsusių JAV imperialistų grasinimų branduoliniu ginklu“, – naujienų agentūra citavo Kim Jong Uną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt