Naujienų srautas

Pasaulyje2017.10.07 16:00

A. Merkel oficialiai paskelbė apie koalicijos derybas su FDP ir žaliaisiais

ELTA 2017.10.07 16:00

Vokietijos kanclerė Angela Merkel oficialiai paskelbė apie koalicijos derybas su liberalia laisvųjų demokratų (FDP) ir žaliųjų partijomis. 

Vadinamoji „Jamaikos koalicija“, gavusi tokią pravardę, nes partijų spalvos – žalia, juoda ir geltona – sutampa su Jamaikos vėliavos spalvomis, niekada nebuvo išbandyta nacionaliniu lygmeniu.

A. Merkel pripažino, kad derybos bus sunkios, bet, nepaisant to, jos tikslas išlieka tas pats – suformuoti stiprią koaliciją.

„Jamaikos“ koalicija A. Merkel krikščionių demokratų sąjungai (CDU) tapo vieninteliu keliu į valdžios suformavimą – praėjusią kadenciją vadinamąją didžiąją koaliciją su CDU sudarę socialdemokratai po istoriškai prastų rinkimų nusprendė trauktis į opoziciją.

CDU rugsėjo 24 d. rinkimuose taip pat prarado nemažą dalį partijos „Alternatyva Vokietijai“ (AfD) palaikymo dešinės populistams.

Tačiau kanclerė toliau išlaiko didžiąją dalį palaikymo tarp CDU rinkėjų – pasak „YouGov“ apklausos, 81 proc. jų nori, kad A. Merkel kanclerės poste liktų iki kadencijos pabaigos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi