Naujienų srautas

Pasaulyje2017.10.07 15:37

Visoje Rusijoje vyksta opozicijos lyderio A. Navalno šalininkų mitingai

Rusijos opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno šalininkai šeštadienį, per 65-ąjį prezidento Vladimiro Putino gimtadienį, visoje šalyje surengė mitingus.

41 metų A. Navalnas, Yale`io universitete išsilavinimą įgijęs teisininkas, šiuo metu atlieka 20 parų kalėjimo bausmę už raginimą surengti nesankcionuotą protestą. Jo būstinė pranešė, kad protestai turėjo įvykti beveik 80-yje Rusijos miestų.

Nedideli mitingai įvyko keliuose miestuose Rusijos Tolimuosiuose Rytuose ir Sibire, o didesnių tikimasi Maskvoje ir Sankt Peterburge. Daugumai šių demonstracijų valdžia leidimo nedavė ir policija sulaikė kai kuriuos protestuotojus.

Prieš mitingą Maskvos centre į jo vietą atvyko didelės policijos ir Nacionalinės gvardijos pajėgos.

A. Navalnas yra deklaravęs savo ketinimus dalyvauti kovo mėnesį įvyksiančiuose prezidento rinkimuose, nors dėl teistumo, kurį vadina politiškai motyvuotu, negali kelti savo kandidatūros. Charizmatiškasis kovotojas su korupcija šiemet jau organizavo kelias protestų bangas.

V. Putinas, kurio populiarumas viršija 80 proc., dar nėra paskelbęs, ar sieks perrinkimo, bet tikėtina, kad jis dalyvaus rinkimuose ir laimės dar vieną šešerių metų kadenciją.

A. Navalnas teigia, kad didelę paramą prezidentui lemia realios politinės konkurencijos nebuvimas, ir ragina savo šalininkus padėti jam užsiregistruoti kandidatu rinkimuose.

„86 proc. pritarimas egzistuoja politiniame vakuume, – sakė jis. – Tai tas pats, kas visą gyvenimą griežčiais šerto žmogaus klausti, ar jie jam atrodo valgomi: reitingas bus gan aukštas. Klausykite, yra ir kitų dalykų, geresnių už griežčius.“

Ši sarkastiška analogija parodo kandų A. Navalno stilių, kuris pastaruoju metu pelnė jam nemažą paramą tarp jaunimo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi