Naujienų srautas

Pasaulyje2017.10.07 09:50

JAV neplanuoja pasirašyti pasaulinės branduolinių ginklų uždraudimo sutarties

BNS 2017.10.07 09:50

Jungtinės Valstijos penktadienį sakė neketinančios pasirašyti pasaulinės branduolinių ginklų uždraudimo sutarties, kurią remia šiemetinė Nobelio taikos premijos laureatė, Tarptautinė branduolinių ginklų uždraudimo kampanija (International Campaign to Abolish Nuclear Weapons, ICAN), bet tvirtino, kad yra įsipareigojusios „sukurti sąlygas branduoliniam nusiginklavimui“.

„Ši sutartis nepadarys pasaulio taikesnio, nenulems nė vieno branduolinio ginklo eliminavimo ir nesustiprins jokios valstybės saugumo“, – naujienų agentūrai AFP sakė Valstybės departamento atstovas, kuris pabrėžė, kad šio teksto nėra parėmusi nė viena branduolinį ginklą turinti galia.

„Šiandienos pranešimas nekeičia JAV pozicijos dėl šios sutarties: Jungtinės Valstijos neremia ir nepasirašys „Sutarties dėl branduolinių ginklų uždraudimo“, – sakė atstovas ir nurodė, kad Vašingtonas lieka įsipareigojęs pagal Branduolinio ginklo neplatinimo sutartį ir įsipareigojęs „gerinti tarptautinę saugumo aplinką, užkirsti kelią platinimui ir jį atremti, mažinti branduolinius pavojus visame pasaulyje“.

„Raginame valstybes dirbti su mumis dėl pragmatiškų, veiksmingų priemonių, kad tai būtų pasiekta“, – pridūrė jis.

ICAN, kuri Nobelio taikos premija penktadienį buvo pagerbta už pastangas atiduoti atominę bombą istorijai, labai prisidėjo prie to, kad liepos mėnesį 122 pasaulio valstybės Jungtinėse Tautose priėmė naują sutartį, kuria draudžiami branduoliniai ginklai. Tačiau sutartis laikoma didele dalimi simboline, nes jos neparėmė nė viena branduolinį ginklą turinti valstybė.

Branduolinių ginklų, kaip žinoma ar įtariama, turi devynios valstybės: JAV, Rusija, Didžioji Britanija, Kinija, Prancūzija, Indija, Pakistanas, Šiaurės Korėja ir Izraelis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi