Pasaulyje

2017.10.06 23:40

Kanzaso gubernatoriaus rinkimuose kandidatuos keturi paaugliai

BNS2017.10.06 23:40

Dėl Kanzaso gubernatoriaus posto kitąmet kovos net keturi paaugliai, penktadienį pranešė vietos žiniasklaida.

Naujausias iš beveik 20 kandidatų į valstijos vadovo postą – 17-metis Dominicas Scavuzzo. Trečiadienį savo kampanijos iždininku jis paskyrė savo tėvą, pranešė leidinys „The Hutchinson News“. Gretimos Misūrio valstijos Kanzas Sičio Jėzuitų berniukų mokyklos abiturientas sakė, kad šie rinkimai yra „gera galimybė“ įgauti patirties.

Kanzase kandidatams į gubernatorius nėra keliama jokių reikalavimų. Dėl to keli paaugliai iš Kanzas Sičio ir Vičitos jau paskelbė dalyvausiantys 2018-ųjų rinkimuose. D.Scavuzzo ir dar du nepilnamečiai kandidatai laikosi respublikonų pažiūrų, o dar vienas yra demokratas.

Politologijos profesorius Russellas Foxas iš vietos universiteto sakė, kad tie paaugliai neturės pakankamai lėšų ar populiarumo, kad jų kampanijos būtų sėkmingos.

„Tie vaikai daro tai dėl triuko, ir jie pripažįsta, kad daro tai dėl triuko“, – sakė politologas. Jo manymu, kai kurie žmonės galbūt balsuos už paauglius, „bet dauguma to nedarys“.

Atstovų rūmų daugumos lyderis Donas Hinemanas naujienų agentūrai AP sakė, kad įstatymų leidėjai turėtų pagaliau nustatyti minimalų kandidatų į gubernatorius amžių.

„Apskritai, kaip vyresnio amžiaus žmogus manau, kad vertinga pasisemti gyvenimiškos patirties prieš įsitraukiant į politiką“, – sakė 70 metų D.Hinemanas.

„Galbūt jiems verčiau reikėtų kandidatuoti į studentų tarybą“, – sakė jis apie jaunuolius, pasiryžusius dalyvauti Kanzaso gubernatoriaus rinkimuose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.