Pasaulyje

2017.10.06 21:25

Popiežius ragina kovoti su seksualiniu smurtu internete

ELTA 2017.10.06 21:25

Popiežius Pranciškus paragino kovoti su seksualiniu smurtu internete. Visi visuomenės elementai, ypač Bažnyčia, turi atkreipti dėmesį į šią problemą, sakė pontifikas penktadienį susitikime su technologijos įmonių atstovais, sociologais ir advokatais.

Turėdamas omenyje daugybę seksualinės prievartos atvejų Bažnyčioje, popiežius klausė: „Gal mes pastaraisiais metais nepakankamai supratome, kad labai didelė klaida yra slėpti seksualinio išnaudojimo realybę?“

Savo kalboje apie vaikų orumo apsaugą interneto laikmečiu Katalikų bažnyčios vadovas įspėjo dėl pornografijos ir sekso nuotraukų platinimo tarp jaunuolių mobiliaisiais telefonais (vadinamojo sekstingo), patyčių internete ir seksualinio išnaudojimo. Jis atkreipė dėmesį į mokslines išvadas, kad „smurtiniai ir seksualiniai vaizdai“ turi rimtų ir visą gyvenimą išliekančių padarinių vaikų psichikai.

„Didelė iliuzija“ yra tikėti, kad visuomenė, kurioje suaugusieji „anomaliai vartoja seksą internete“, gali veiksmingai apsaugoti nepilnamečius, pridūrė Pranciškus. „Su siaubingu moralės normų nepaisymu“ internete esą būtina kovoti „protingai ir ryžtingai“. Tam būtinas bendradarbiavimas tarp vyriausybių ir teisėsaugos tarnybų visame pasaulyje.