Naujienų srautas

Pasaulyje2017.10.06 16:30

Japonijos premjerą siekianti nuversti Tokijo gubernatorė paskelbė rinkimų programą

BNS 2017.10.06 16:30

Populiari Tokijo gubernatorė Yuriko Koike penktadienį paskelbė savo politinę programą, tikėdamasi nuversti dabartinį ministrą pirmininką Shinzo Abę.

Gubernatorė žada, kad Japonija iki 2030 metų visai atsisakys branduolinės energijos ir bus įšaldytas planuojamas mokesčių didinimas.

Y. Koike įkurta „Vilties partija“ supurtė apsnūdusį Japonijos politikos pasaulį ir mėgina nuo Sh. Abe konservatorių išsiskirti pažadu palaipsniui atsisakyti branduolinės energijos šalyje, kurią tebepersekioja skaudūs prisiminimai apie 2011 metų avarija Fukušimos branduolinėje jėgainėje.

„Vilties partija“ taip pat žada atmesti vyriausybės siūlymą padidinti mokesčius nuo 8 iki 10 procentų. Iš pakeltų mokesčių surinktus pinigus Sh. Abe tikėjosi panaudoti vaikų priežiūros paslaugų finansavimui, šaliai kovojant su mažėjančiu gimstamumu.

Y. Koike siekia suteikti naujos vilties Japonijai ir jos žmonėms. Savo manifestą ji pavadino „Yurinomika“, taip aiškiai darydama užuominą į jos oponento reformų programą, pramintą „Abenomika“.

Gubernatorė viliasi, kad jos partija per Sh. Abe paskelbtus pirmalaikius rinkimus, vyksiančius spalio 22 dieną, laimės pakankamai mandatų 465 vietas turinčiuose žemuosiuose parlamento rūmuose ir galės suformuoti daugumą.

Tačiau ji pati ne kartą sakė, kad nesieks parlamentarės mandato, nes nori skirti visą dėmesį Tokijo, didžiausio pasaulio miesto ir 2020 Olimpinių žaidynių šeimininko, valdymui.

Pagal Japonijos įstatymus, premjeras turi būti ir parlamento narys. Tai reiškia, kad balsuodami už „Vilties partiją“ rinkėjai dar nežinos, kokį žmogų išrinks valdyti trečią pagal dydį pasaulio ekonomiką.

Y. Koike atsargus elgesys, panašu, ją stabdo. Atrodo, kad po pirminės viešumo bangos ir gubernatorei palankių apklausų rezultatų Sh. Abe konservatyvi Liberalų demokratų partija (LDP) vis tiek tebėra populiariausia prieš oficialią rinkimų kampanijų pradžią spalio 10 dieną.

Sh. Abe paskelbė pirmalaikius rinkimus, norėdamas pasinaudoti chaotiška ir silpna opozicija, bet jį netikėtai užklupo su žiniasklaida puikiai mokanti bendrauti Y. Koike. Ji apie savo naujos partijos įkūrimą paskelbė likus vos kelioms valandos iki premjero pranešimo apie skelbiamus pirmalaikius rinkimus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi