Pasaulyje

2017.10.06 08:38

Uždraudė rinktis Katalonijos parlamentui: nerimauja, kad paskelbs nepriklausomybę

Katalonijos regiono parlamentas sprendžia, ką daryti po to, kai Ispanijos konstitucinis teismas, siekdamas išvengti galimo Katalonijos nepriklausomybės skelbimo, uždraudė jam susirinkti į pirmadienį planuojamą sesiją. Penktadienio rytą padėtį susitikime aptars ir Ispanijos vyriausybė.

Katalonijos regiono parlamente dirba 135 Katalonijoje išrinkti parlamentarai, iš kurių opozicijoje veikia 63. Jų partijos ragino savo rinkėjus boikotuoti sekmadienio referendumą, kuriame dalyvavo per 40 procentų rinkėjų ir iš jų 90 proc. balsavo už nepriklausomybę. 

Kai Katalonijos valdžia signalizavo, kad nepriklausomybės deklaraciją parlamentas gali paskelbti kitą savaitę, trylikos parlamentarų opozicinė socialistų partija kreipėsi į konstitucinį teismą, kuris minėtą referendumą buvo paskelbęs neteisėtu. Teismas konstatavo, kad jei būtų rengiama tokia sesija, kurioje parlamentas skelbtų nepriklausomybę pagal neteisėtą referendumą, socialistų ir kitų Ispanijos Konstitucijos besilaikančių parlamentarų teisės būtų pažeistos.

Plačiau apie tai – Algirdo Acaus reportaže.