Pasaulyje

2017.10.06 17:18

Rusijoje autobusui susidūrus su traukiniu žuvo mažiausiai 20 žmonių

BNS, DELFI.lt2017.10.06 17:18

Vidurio Rusijoje mažiausiai 20 žmonių žuvo penktadienį paryčiais autobusui susidūrus su traukiniu geležinkelio pervažoje netoli Vladimiro miesto, pranešė pareigūnai.

Iš pradžių skelbta apie 14 aukų, vėliau „Interfax“ patikslino, kad žuvusiųjų skaičius išaugo iki 20.

„Penkių žmonių nepavyko reanimuoti, jie mirė ant medikų rankų“, – sakė šaltinis regiono greitosios pagalbos tarnyboje.

Jis pridūrė, kad tarp aukų yra trys vaikai.

Dar du per susidūrimą sunkiai nukentėję vaikai yra itin sunkios būklės.

„Vaikai, vienam kurių maždaug ketveri, o kitam – kiek daugiau nei vieneri, yra itin sunkios būklės. Šiuo metu jie perkeliami į srities ligoninę“, – sakė vietos ligoninės, į kurią buvo atvežti nukentėjusieji, atstovas.

Nelaimė įvyko apie 3 val. 30 min. vietos (ir Lietuvos) laiku šalia Pokrovo traukinių stoties netoli Vladimiro srityje, maždaug už 100 km į rytus nuo Maskvos.

Policija, remdamasi preliminariais duomenimis, nurodė, kad autobusas įvažiavo į pervažą degant eismą draudžiančiam signalui, ir į jį įsirėžė traukinys, važiavęs iš Sankt Peterburgo į Žemutinį Naugardą.

„Šiuo metu žinoma, kad žuvo 14–16 žmonių, tarp jų vaikų“, – sakė naujienų agentūrai „Interfax“ Maskvos tarpregioninės transporto prokuratūros atstovė Jekaterina Korotkova.

Pasak jos, į avarijos vietą išvažiavo Vladimiro srities transporto prokuroras.

Kaip naujienų agentūrą „Sputnik“ informavo ligoninės, į kurią buvo atgabenti sužeistieji, personalas, iš penkių pristatytų asmenų net keturių būklė kritinė.

Policija, tuo tarpu, dirba incidento vietoje ir stengiasi išsiaiškinti jo aplinkybes. Remiantis ligšioliniais duomenimis, vairuotojas, nepaisydamas raudono šviesoforo signalo, veikiausiai vis tiek bandė pervažiuoti bėgius, bet kaip tik tuo metu sutriko autobuso variklio veikimas.

Kaip agentūrai RIA pranešė regiono gubernatoriaus atstovė spaudai, Uzbekijos piliečius vežęs autobusas su Kazachstano registracijos numeriais stengėsi apvažiuoti transporto spūstį ir taip atsidūrė prie geležinkelio pervažos.

„Autobusu važiavę žmonės tuo metu miegojo. Iš viso jų buvo 50. Vairuotojui surikus, 34 akimirksniu išbėgo iš autobuso ir stengėsi jį nustumti. Jie liko gyvi, o tie, kurie liko autobuse, žuvo. Autobusas buvo tiesiog perkirstas pusiau“, – sakė Rita Šliachtina.

Kazachstano užsienio reikalų ministerija informavo, kad su traukiniu susidūrusio autobuso numeryje yra skaičių kodas 13, o tai reiškia, kad jis registruotas Pietų Kazachstano srityje.

„Remiantis Rusijos nepaprastųjų situacijų ministerijos pateiktais duomenimis, keleivinis „Mercedes“ autobusas, kurios registracijos numeris – UDA668 13-asis regionas, pateko į didelio masto eismo įvykį Vladimiro srityje. Iš viso autobusu važiavo 55 žmonės“, – savo „Facebook“ paskyroje parašė Kazachstano URM spaudos tarnybos vadovas Anuaras Žainakovas.

„Šiuo metu Kazachstano diplomatai Rusijoje aiškinasi žuvusiųjų ir nukentėjusiųjų pilietybę bei tapatybes“, – pridūrė jis.

Policija, remdamasi preliminariais duomenimis, anksčiau skelbė, kad autobusas įvažiavo į pervažą degant eismą draudžiančiam signalui, ir į jį įsirėžė traukinys, važiavęs iš Sankt Peterburgo į Žemutinį Naugardą.

Vis dėlto vėliau pareigūnai nurodė, kad autobusas veikiausiai sugedo įvažiavęs į pervažą ir kad eismo taisyklės galbūt nebuvo pažeistos.

„Turima informacija rodo, kad autobusas „Mercedes“ sugedo. Susidūrimo metu jis buvo pervažoje ir degė eismą draudžiantis signalas“, – rašoma išplatintame pranešime.

Autobuso vairuotojas susidūrimo metu žuvo, agentūrai „Interfax“ pranešė gerai informuotas šaltinis.

„Apie įvykio aplinkybes papasakojo lokomotyvo brigada. Ši informacija nuodugniai tikrinama, tačiau vaizdas įvykio vietoje patvirtina brigados narių žodžius“, – sakė šaltinis.

Jis nurodė, kad lokomotyvo brigados nariai per susidūrimą buvo sužeisti. Šaltinio teigimu, dar didesnio aukų skaičiaus pavyko išvengti, nes pervaža buvo įrengta laikantis šiuolaikinių standartų.