Pasaulyje

2017.10.05 22:52

Centrinėje Amerikoje siaučia smarki atogrąžų audra

BNS 2017.10.05 22:52

Centrinėje Amerikoje ketvirtadienį siaučia atogrąžų audra „Nate“, kuri Kosta Rikoje jau nusinešė mažiausiai dvi gyvybes, o meteorologai prognozuoja, kad ji gali sustiprėti iki uragano ir pasiekti Jungtines Valstijas.

Kosta Rikoje dėl audros kilo purvo nuošliaužų, patvino keliai ir iš krantų išsiliejo upės, todėl šalyje buvo paskelbta nepaprastoji padėtis.

Be to,uždarytos visos šalies mokyklos, universitetai, valstybinės įstaigos ir bankų padaliniai.

„Turime patvirtinimą, kad žuvo mažiausiai du žmonės, o dar kelių dingusiais laikomų asmenų ieško gelbėtojų komandos“, – žurnalistams sakė šalies prezidentas Luisas Guillermo Solisas.

Pranešama, kad žuvo du Nikaragvos piliečiai ūkininkai, dirbę laukuose šalies rytinėje dalyje.

Daugiau kaip 5 tūkst. žmonių dėl potvynių ir purvo nuošliaužų grėsmės buvo priversti palikti savo namus ir glaudžiasi slėptuvėse, pranešė Nacionalinės pagalbos komisijos direktorius Ivanas Brenesas.

Stiprėjanti audra

Ketvirtadienį „Nate“ centras buvo rytinėje Nikaragvos dalyje.

JAV Nacionalinio uraganų centro (NHC) ekspertai prognozuoja, kad audra toliau stiprės ir slinks šiauryn.

Pasak meteorologų, atogrąžų audra „Nate“ gali būti „beveik uragano stiprumo“, kai vėlų penktadienį pasieks pietinį Meksikos Jukatano pusiasalį. Pietines JAV „Nate“ gali pasiekti jau būdamas uragano stiprumo, sako meteorologai.

„Kol kas per anksti nustatyti konkretų laiką, vietą ar stiprumą“, – nurodė NHC.

Jungtinės Valstijos dar neatsitiesė po dviejų šalį sukrėtusių uraganų – rugpjūtį Teksase siautusio „Harvey“ ir rugsėjį siautėjusios „Irmos“.