Pasaulyje

2017.10.05 18:49

Ispanija ėmėsi veiksmų: trukdys Katalonijai paskelbti nepriklausomybę

DELFI.lt2017.10.05 18:49

Ispanijos konstitucinis teismas ketvirtadienį suspendavo ateinantį pirmadienį numatytą Katalonijos parlamento sesiją baiminantis, kad jos metu gali būti paskelbta šio regiono nepriklausomybė, praneša BBC.

Teismas pareiškė, kad toks žingsnis būtų „konstitucijos pažeidimas“.

Regiono vyriausybė pirmadienį ketina sušaukti neeilinį posėdį, kuriame aptars ginčijamo referendumo rezultatus.

Praėjusį sekmadienį, spalio 5 dieną, Katalonijoje įvyko referendumas, kuriame dauguma šio regiono gyventojų pasisakė už nepriklausomybę. Ispanijos centrinė valdžia šį referendumą vadina neteisėtu.

Kaltina karalių ignoruojant katalonus
 
Katalonijos prezidentas Carlesas Puigdemontas užsipuolė Ispanijos karalių Felipe VI, pareikšdamas, kad monarchas „tyčia ignoravo milijonus katalonų“, informuoja BBC.
 
Per televiziją transliuotame kreipimesi C. Puigdemontas taip pat priekaištavo karaliui dėl to, kad šis palaiko Ispanijos vyriausybės poziciją. „Dabartinėje situacijoje reikėtų tarpininkavimo“, - teigė autonominio Ispanijos regiono vadovas.
 
Karalius Felipe VI antradienį taip pat kreipėsi į tautą per televiziją. Kreipimosi metu referendumą dėl Katalonijos nepriklausomybės jis pavadino neteisėtu ir nedemokratiniu.
 
Praėjus parai po šios kalbos, C. Puigdemontas tvirtino, kad karalius atsisakė tarpininko vaidmens, kurį jam suteikia Ispanijos konstitucija.

Ispanijos vyriausybė Madride, reaguodama į šiuos komentarus, pareiškė nesitaikstysianti su Katalonijos lyderio šantažu. Tuo tarpu derybos galės prasidėti tik tuomet, jei C. Puigdemontas vėl ims laikytis įstatymų, teigiama vyriausybės išplatintame pranešime.

Be kita ko, pranešime priduriama, kad Katalonijos vadovo kritika karaliui rodo, jog jis yra atitrūkęs nuo realybės.

C. Puigdemontas antradienį interviu BBC teigė, kad Katalonija nepriklausomybę paskelbs šios savaitės pabaigoje arba kitos savaitės pradžioje.

Regiono vyriausybė pirmadienį ketina sušaukti neeilinį posėdį, kuriame aptars ginčijamo referendumo rezultatus.

Skaičiuojama, kad referendume dalyvavo 42 proc. balso teisę turinčių katalonų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt