Pasaulyje

2017.10.05 16:50

Šaltiniai: Paryžiuje po sunkvežimiu rasta benzino kanistrų ir „nesudėtingas“ sprogdiklis

BNS2017.10.05 16:50

Paryžiaus šiaurės rytuose po vienu sunkvežimiu rasta benzino kanistrų, prijungtų prie „nesudėtingo sproginimo įtaiso“, naujienų agentūrai AFP sakė tyrimui artimi šaltiniai.

Prancūzijos sostinės 19-ajame rajone stovėjęs sunkvežimis priklauso prancūzų ir šveicarų cemento kompanijai „Lafarge“.

„Darbuotojai kanistrus rado šį rytą atvykę į darbą“, – sakė vienas šaltinis.

Į įvykio vietą darbininkų klasės rajone atskubėjo sprogmenų neutralizavimo specialistai, ją aptvėrė policija.

Incidentas įvyko policijos kovos su terorizmu padaliniui tiriant šeštadienio įvykį, kai Paryžiaus vakaruose buvo rasti keli dujų balionai ir sprogdiklis iš mobiliojo telefono, bet vienas šaltinis sakė, kad abu įvykiai tikriausiai nėra susiję.

Dėl tų balionų, kurie buvo padėti turtingame 16-ajame rajone esančio pastato vestibiulyje, buvo sulaikyti šeši asmenys. Du iš jų jau anksčiau buvo įtraukti į dėl islamo ekstremizmo stebimų asmenų sąrašus.

Pernai rugsėjį penki pilni dujų balionai buvo rasti automobilyje netoli Paryžiaus Dievo Motinos katedros.

Buvo areštuotos kelios moterys, iš „Islamo valstybės“ (IS) gavusios instrukcijas įvykdyti ataką.

Prancūzijoje tebetvyro didelė įtampa dėl terorizmo grėsmės. Nuo 2015 metų sausio šalyje įvykdyta virtinė džihadistų išpuolių, per kuriuos žuvo 241 žmogus.

Cemento gigantės „Lafarge“ atžvilgiu vyksta tyrimas įtarus, kad ji netiesiogiai finansavo IS ir kitas ginkluotas grupuotes Sirijoje, jog karo zonoje galėtų veikti viena jos gamykla.

Anksčiau šiais metais bendrovė pripažino, kad 2013–2014 metais ėmėsi „nepriimtinos praktikos“, siekdama tęsti darbą dabar jau uždarytoje cemento gamykloje Šiaurės Sirijoje, daugumai prancūzų kompanijų pasitraukus iš šios karo draskomos šalies.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt