Pasaulyje

2017.10.05 16:03

Katalonijos premjeras kaltina ES neveiklumu

ELTA2017.10.05 16:03

Katalonijos premjeras Carlesas Puigdemontas ketvirtadienį užsipuolė Europos Sąjungą (ES) ir apkaltino Bendriją neveiklumu. „Kodėl ES griežčiau nekritikuoja policijos veiksmų?“ – klausė jis interviu Vokietijos laikraščiui „Bild“, turėdamas omenyje smurtinį Ispanijos policininkų elgesį per referendumą sekmadienį.

Pasak C. Puigdemonto, per referendumą sekmadienį „buvo pažeistos fundamentalios Europos piliečių laisvės teisės“. „Tačiau iš ES nėra jokios reakcijos. Jei tai atsitinka Turkijoje, Lenkijoje ar Vengrijoje, pasipiktinimas tuo tarpu būna milžiniškas“, – kritikavo jis.

Ispanijos policija sekmadienį ėmėsi smurtinių veiksmų prieš konstitucinio teismo antikonstituciniu paskelbto referendumo dėl nepriklausomybės dalyvius. Pareigūnai uždarinėjo balsavimo punktus, konfiskavo balsavimo biuletenius ir naudojo lazdas bei gumines kulkas.

Katalonijos sveikatos tarnybų duomenimis, medikų pagalbos prireikė daugiau kaip 840 žmonių.

Centrinė vyriausybė Madride toliau atmeta tarpininkavimą sprendžiant Katalonijos krizę, kaip ne kartą reikalavo K. Pučdemonas. „Vyriausybė nesiderės dėl nieko nelegalaus ir netoleruos šantažo“, – pareiškė premjero Mariano Rajoy biuras. Pokalbiai esą galimi tik tuomet, kai C. Puigdemontas atsisakys nepriklausomybės siekių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt