Pasaulyje

2017.10.05 08:23

D. Trumpas Las Vegase pagerbė šaudynių aukas

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.10.05 08:23

Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas nuvyko į Las Vegasą, kad pareikštų užuojautą dėl masinių žudynių aukų, bei susipažintų su tyrimo eiga.  Savo ruožtu opoziciniai demokratai jau pradėjo kampaniją kongrese siekdami apriboti prekybą didelės galios automatiniais ginklais.

Nuvykęs į Las Vegasą prezidentas pripažino, kad jam tai labai liūdna diena. Bet jis nieko nekomentavo apie žudiko motyvus, nors ir užsiminė, kad FTB intensyviai bendrauja su jo drauge, ta proga sugrįžusia iš Filipinų į Jungtines Valstijas.

Moteris nelaikoma įtariamąja, bet FTB tikisi, kad ji suteiks vertingos informacijos apie galimus beveik 60 žmonių nužudžiusio Stepheno Paddocko motyvus.

Savo ruožtu demokratų atstovai kongrese jau padėjo kampaniją, siekdami uždrausti įvairius šaunamųjų ginklų priedus, paverčiančius automatinį užtaisymą turinčius ginklus kariniais greitašaudžiais ginklais. Būtent taip perdirbti buvo mažiausiai keli S. Paddoko panaudoti automatai.

Be to, demokratai tikisi atgaivinti federalinį įstatymą draudžiantį pardavinėti ir naudoti didelės talpos šovinių dėtuves tokiems ginklams. Dabar toks šovinių skaičių ribojantis įstatymas galioja tik 8-iose valstijose. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt