Pasaulyje

2017.10.04 12:04

Sirijoje per Rusijos aviacijos smūgį sunkiai sužeistas grupuotės „Jabhat al Nusra“ vadeiva

BNS 2017.10.04 12:04

Rusija trečiadienį paskelbė nukovusi Sirijoje 12 karo vadų, priklausiusių buvusiam teroristų tinklo „al Qaeda“ vietos padaliniui, ir pridūrė, kad šios grupuotės lyderis Abu Mohammedas al Jolanis per antskrydį neteko rankos ir yra „kritinės būklės“.

„Per smūgį (grupuotės) „Jabhat al Nusra“ vadeiva Abu Mohammedas al Jolanis patyrė sunkių daugybinių sužalojimų skeveldromis, neteko rankos ir, kaip rodo kelių nepriklausomų šaltinių informacija, yra kritinės būklės“, – žurnalistams sakė Rusijos gynybos ministerijos atstovas generolas majoras Igoris Konašenkovas.

Pasak jo, per šį aviacijos smūgį sunaikinta daugiau kaip 60 „Jabhat al Nusra“ kovotojų, tarp jų – 12 karo vadų.

Atstovas nurodė, kad šiame antradienį surengtame antskrydyje dalyvavo Rusijos karo lėktuvai Su-34 ir Su-35.

I. Konašenkovas sakė, kad „Jabhat al Nusra“ lyderių buvimo vieta buvo nustatyta vykdant specialią antiteroristinę operaciją po rugsėjo 18-ąją džihadistų surengto išpuolio prieš Rusijos karo policijos stebėjimo postą vienoje Sirijoje įkurtoje „deeskalavimo zonoje“ šiaurės vakarinėje Idlibo provincijoje.

„Jabhat al Nusra“, dar žinoma kaip „al Nusra Front“, 2016 metais pareiškė atsiribojanti nuo „al Qaeda“ ir persivadino „Fateh al Sham Front“.

Nuo šių metų „Jabhat al Nusra“ dominuoja džihadistų koalicijoje „Hayat Tahrir al Sham“ (HTS).

Šis aljansas kontroliuoja didžiąją Idlibo provincijos dalį, anksčiau šiais metais išstūmęs iš ten savo buvusius sąjungininkus islamistus.

Vašingtonas ir Jungtinės Tautos nepripažįsta šios grupuotės atsiskyrimo nuo „al Qaeda“ ir tebėra įtraukę „Jabhat al Nusra“ į teroristinių grupuočių sąrašus.