Pasaulyje

2017.10.04 10:34

Lankydamasis Puerto Rike D. Trumpas lygino uraganų Marijos ir Katrinos aukų skaičių

ELTA 2017.10.04 10:34

Lankydamasis Puerto Rike JAV prezidentas Donaldas Trumpas salos pareigūnams pareiškė, kad jie turėtų „didžiuotis“, kad neprarado tūkstančių žmonių gyvybių – kaip kad buvo nutikę per „tikras katastrofas, tokias kaip Katrina“, praneša BBC.

D. Trumpas taip pat pareiškė, kad uraganų nuniokota JAV priklausanti teritorija „išmušė iš vėžių“ Jungtinių Valstijų biudžetą.

Prieš tai, pakeliui į salą, D. Trumpas savo administracijos reagavimą į nelaimę įvertino „A su pliusu“. Tačiau Puerto Riko pareigūnai JAV valdžios reakciją vadina per lėta.

Penkių valandų trukmės prezidento vizitas Puerto Riko sostinėje San Chuane įvyko praėjus dviem savaitėms po to, kai uraganas užgriuvo salą.

„Puerto Rike esu buvęs daugybę kartų, ir oras čia neprilygstamas, bet kartais taip nutinka – ir jums taip nutiko“, – salos aviacijos bazėje sakė D. Trumpas.

„Kiekviena mirtis yra siaubas, – pridūrė prezidentas, – bet jei pasižiūri į tikrą katastrofą, tokią kaip (uraganas) Katrina ir į šimtus žuvusių žmonių, ir pasižiūri į tai, kas įvyko čia, – audra buvo visiškai nenugalima, niekas nėra matęs nieko panašaus.“

Tęsdamas savo kalbą, kurią, panašu, sakė be išankstinio pasiruošimo, prezidentas pasisuko į gelbėtojus, klausdamas, kiek aukų pareikalavo audra.

„Koks šiuo metu jūsų aukų skaičius? Septyniolika? Šešiolika patvirtintų aukų, šešiolika palyginti su tūkstančiais“, – kalbėjo D. Trumpas, nurodydamas į 2005 metais Naujajame Orleane praūžusį uraganą, kuris pražudė 1833 žmones.

Puerto Riko gubernatorius Ricardo Rosello vėliau pranešė, kad uragano Marija aukų skaičius saloje išaugo iki 34.