Naujienų srautas

Pasaulyje2017.10.04 10:07

Emigracija už imigraciją aktyvesnė ir tose šalyse, į kurias lietuviai vyksta užsidirbti

Patricija Kirilova, LRT.lt 2017.10.04 10:07

2015 metais į Europos Sąjungos valstybes nares imigravo 4,7 milijonai žmonių. Eurostato duomenimis, iš šio skaičiaus tarp valstybių narių migravo apie 2 milijonai gyventojų.

Lyginant su nuolatiniu gyventojų skaičiumi, daugiausiai užsienio šalių piliečių yra priglaudęs Liuksemburgas – čia svetimšalių gyventojų yra net 49,5 procentai. Šveicarijoje imigrantų taip pat yra nemažai – maždaug trečdalis visos šalies gyventojų. Šiek tiek mažiau nei 20 procentų imigrantų į savo kraštą priėmusi Švedija (18,5 proc.), Austrija (17,4 proc.), Estija (15,8 proc.) ir Vokietija (14,5 proc.)

Daugiausiai atvykstančių imigrantų dėl pabėgėlių krizės pastaraisiais metais skaičiuoja Vokietija – nuo 2015 metų į šalį atvyko daugiau nei pusantro milijono žmonių. Labai daug imigrantų sulaukė ir Didžioji Britanija – apie 630 tūkstančių. Net septyniolikoje ES valstybių narių imigracija vyko kur kas aktyviau nei emigracija, tačiau Airijoje, Ispanijoje, Graikijoje, Kroatijoje, Bulgarijoje Kipre, Lenkijoje, Portugalijoje, Rumunijoje, Latvijoje ir Lietuvoje daugiau gyventojų emigravo, nei imigravo.

Lietuvių taip mėgiama Jungtinė Karalystė daugiausiai imigrantų visgi sulaukia iš Indijos. O štai į Norvegiją atvyksta daugiausiai lenkų. Į Austriją ir Šveicariją imigrantai atvyksta iš visai netoli – kaimyninės Vokietijos. Prancūzija, Ispanija ir Portugalija imigrantų dažniausiai priima iš pietinių Afrikos šalių. Baltijos šalyse, taip pat ir Ukrainoje bei Baltarusijoje, skaičiuojant atvykusius iš užsienio šalių, dominuoja imigrantai iš Rusijos. 

Tačiau į Lietuvą aktyviausiai imigruoja patys lietuviai, kurie grįžta iš kitų šalių. Tokie imigrantai bendrai sudaro net 80 procentų viso srauto. Didesnė dalis imigruojančių į Lietuvą yra iš ne ES valstybių narių – maždaug 25  procentai. Pačių lietuvių daugiausiai gyvena Didžiojoje Britanijoje – beveik 40 procentų išvykusiųjų. Mažesnis jų skaičius gyvena Kanadoje, Airijoje, Vokietijoje ir Norvegijoje.

Migrantai dažniausiai yra vyrai – apie 56 procentai. Daugiausiai vyrų migrantų yra Vokietijoje – 66 procentai viso skaičiaus. O moterų daugiausia atvyksta į Kiprą – 57 procentai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi