Pasaulyje

2017.10.04 10:11

Kruopščiai suplanuota: Las Vegaso šaulys per kameras sekė, ar policija ruošiasi šturmui

DELFI.lt 2017.10.04 10:11

Tyrėjai, bandantys išsiaiškinti, kas sukėlė kruviniausias masines žudynes šiuolaikinėje JAV istorijoje, suprato, kad tai išmanančio planuotojo darbas, nes pasitelktos priemonės ir noras surengti precedento neturinčias skerdynes, rašo washingtonpost.com.

Antrą dieną po to, kai Stephenas Paddockas išdaužė langus Las Vegaso viešbučio 32 aukšte ir ėmė šaudyti į nieko neįtariančius koncerto lankytojus, pareigūnai vis dar bando suprasti, kas paskatino tokius jo veiksmus.

Antradienį, spalio 3 dieną, paaiškėjo keletas naujų detalių apie kelias dešimtis žmonių nužudžiusį ir šimtus sužeidusį S. Paddocką – į pensiją išėjusį buhalterį – ir tai, kaip jis metodiškai veikė, siekdamas sutrukdyti teisėsaugos pareigūnams.

Pasak Klarko apygardos šerifo Joe Lombardo, kol S. Paddockas šaudė iš „Mandalay Bay Resort and Casino“ kambario, per vaizdo kameras tuo pat metu stebėjo, ar policija vyksta šturmuoti jo viešbučio kambario.

S. Paddockas paslėpė vieną kamerą savo apartamentų durų akutėje, dar dvi – koridoriuje. Vienu metu jis paleido šūvius pro kambario duris ir sužeidė apsaugos darbuotoją. Galų gale, pareigūnams artėjant S. Paddockas ginklą įsikišo sau į burną ir paspaudė gaiduką. Jie rado jį gulintį kraujo baloje, aplinkui ant kilimo mėtėsi tuščios gilzės.

„Viskas buvo iš anksto kruopščiai suplanuota, esu visiškai įsitikinęs, kad jis visus savo veiksmus įvertino, o tai kelia nerimą“, – sakė J. Lombardo.

Šerifas sakė, kad tyrėjai „daro pažangą“ nustatydami motyvą, tačiau galutinių atsakymų vis dar nėra. S. Paddocko praeityje galima rasti keletą vertingų užuominų.

Kaimynai keliose valstijose, kur S. Paddockas turėjo namus pagyvenusiems žmonėms skirtose gyvenvietėse, apibūdino jį kaip paniurusį, nedraugišką ir oficialų žmogų. S. Paddockas buvo banko plėšiko sūnus. Jo tėvas kažkada buvo įtrauktas į FTB ieškomiausių žmonių sąrašą, pareigūnai jį apibūdino kaip „psichopatą“. Vis dėlto. S. Paddocko brolis tvirtina, kad jų tėvas vaikystėje nedalyvavo jų gyvenime.

Giminaičiai sako, kad S. Paddocko atsiskyrėliui būdingas gyvenimo būdas galėjo būti užprogramuotas 1960 metų liepos 28 dieną. Tą dieną – tada S. Paddockui buvo septyneri – kaimynė iš kitos gatvės pusės nusivedė jį pasimaudyti. Tuo metu kaimynė vietos laikraščiui sakė žinojusi, kad pareigūnai atvyksta suimti jo tėvą, todėl norėjo apsaugoti berniuką nuo traumos. Nuo tos akimirkos S. Paddocko šeima niekada nebebuvo tokia pati.