Pasaulyje

2017.10.04 00:02

Ispanijos karalius pasmerkė Katalonijos nepriklausomybės siekį

BNS 2017.10.04 00:02

Ispanijos karalius Felipe VI antradienį griežtai pasmerkė Katalonijos lyderių mėginimus pasiekti jų regiono nepriklausomybę ir išreiškė tvirtą palaikymą nacionalinės vyriausybės pastangoms „užtikrinti konstitucinę tvarką“.

Tvyrant įtampai tarp Madrido ir Katalonijos Felipe anksčiau stengdavosi sutaikyti abi stovyklas, bet šįkart televizijos transliuotoje trumpoje kalboje perspėjo, kad katalonų lyderių „neatsakingas elgesys gali sukelti pavojų Katalonijos ir visos Ispanijos ekonominiam bei socialiniam stabilumui“.

Karalius pabrėžė, kad „legitimios šalies valdžios atsakomybė – užtikrinti konstitucinę tvarką“.

Šis perspėjimas nuskambėjo praėjus dviem dienoms po katalonų surengto referendumo dėl nepriklausomybės, kurį buvo uždraudusi Madrido vyriausybė ir teismai, taip pat aptemdė policijos smurtas.

Apie 700 tūkst. žmonių antradienį išėjo į Barselonos gatves protestuoti prieš Ispanijos policijos smurtą per praeitą savaitgalį surengtą referendumą dėl Katalonijos regiono nepriklausomybės ir reikalauti, kad juos išklausytų, nurodė miesto teisėsaugos pareigūnai.

Regioną antradienį paralyžiavus visuotiniam streikui katalonai visą dieną protestavo įvairiuose mitinguose. Be kita ko, jie reikalavo, kad Europos Sąjunga įsikištų į aštrėjančią priešpriešą tarp Katalonijos separatistų lyderių ir Madrido.