Pasaulyje

2017.10.03 22:36

Pentagonas remia diplomatinį Šiaurės Korėjos problemos sprendimą

BNS 2017.10.03 22:36

Pentagono vadovas Jimas Mattisas antradienį sakė, kad jo departamentas „visiškai remia“ valstybės sekretoriaus Rexo Tillersono pastangas rasti diplomatinį sprendimą Šiaurės Korėjos problemai.

Gynybos sekretorius J. Mattisas tai sakė dvi dienos po to, kai prezidentas Donaldas Trumpas, regis, sukritikavo savo diplomatijos vadovą pareikšdamas, kad jis, kalbėdamasis su Kim Jong-Uno režimu, tik „švaisto savo laiką“.

Valstybės departamento pareigūnai tvirtina, kad D. Trumpas ne kritikavo R. Tillersoną, o spaudė Kim Jong-Uno režimą sutikti aptarti jo nusiginklavimą, kol dar egzistuoja diplomatinė galimybė.

J. Mattisas, liudydamas Kongrese, sakė, kad Pentagonas tvirtai remia šią strategiją ir R. Tillersoną.

„Tarptautinė bendrija ... sutelkusi dėmesį į destabilizuojančią grėsmę, kurią kelia Šiaurės Korėja ir nepaliaujamas Kim Jong-Uno branduolinių ir balistinių raketų pajėgumų vaikymasis, – sakė jis. – Gynybos departamentas visiškai remia sekretoriaus Tillersono pastangas surasti diplomatinį sprendimą, bet lieka sutelkęs dėmesį į Jungtinių Valstijų ir mūsų sąjungininkų gynybą.“

R. Tillersonas aiškino, kad tokia strategija apimtų Jungtinių Tautų ir JAV sankcijų bei diplomatinio spaudimo naudojimą siekiant priversti Kim Jong-Uną derėtis dėl branduolinio nusiginklavimo.

JAV pareigūnai viešai tvirtina, kad turi karinių galimybių atsverti Pchenjano grėsmę, jeigu tai žlugtų, bet privačių pokalbių metu pripažįsta, kad jos yra rizikingos.