Pasaulyje

2015.09.08 13:45

B. al Assadas įspėjo Izraelį dėl galimų antskrydžių

ELTA2015.09.08 13:45

Sirijos prezidentas Basharas al-Assadas įspėjo Izraelį, jog imsis atsakomųjų veiksmų dėl galimų oro atakų, skelbia BBC.

Sirijos prezidentas Basharas al-Assadas įspėjo Izraelį, jog imsis atsakomųjų veiksmų dėl galimų oro atakų, skelbia BBC.

B. al Assadas sakė Libano televizijai, kad sutartis su Rusija dėl oro gynybos sistemos pristatymo vykdoma, tačiau daugiau informacijos nepateikė.

Kalbėdamas su televizija „Al-Manar“, kuri priklauso artimai Sirijos vyriausybės sąjungininkei musulmonų šiitų grupei „Hezbollah“, B. al Assadas įspėjo: „Pranešėme visoms pusėms, kurios susisiekė su mumis, kad kitą kartą atsakysime į bet kokią Izraelio agresiją“.

Izraelis įspėjo, kad atakuos, jeigu rusų raketų kompleksai bus panaudoti prieš jį. Izraelis įvykdė antskrydžius, kad sustabdytų „Hezbollah“ siunčiamus ginklus Libane.

Tuo metu strateginiame Sirijos Kusairo mieste, esančiame už 30 kilometrų į pietvakarius nuo Homso, tęsiasi intensyvios kovos. Gydytojas siras sakė BBC, kad daugiau nei 600 sužeistų žmonių yra įstrigusių sukilėlių kontroliuojamuose rajonuose, kur jų nepasiekia medikai.

Sirijos sukilėlių grupės Laisvoji Sirijos armija vadas generolas Selimas Idrissas pranešė trečiadienį, kad Kusaire kovose dalyvauja daugiau nei 7 tūkst. „Hezbollah“ kovotojų.