Pasaulyje

2017.10.03 18:50

Mirė buvęs Irako prezidentas ir kurdų lyderis J. Talabanis

ELTA 2017.10.03 18:50

Sulaukęs 83 metų amžiaus antradienį Vokietijoje, Berlyno ligoninėje, mirė buvęs Irako prezidentas ir kurdų lyderis Jalalas Talabanis, naujienų agentūrai AFP patvirtino jo partijos pareigūnai.

Irako prezidento pareigas J. Talabanis ėjo nuo 2005 iki 2014 metų. Politikas laikomas svarbiausia figūra Irako Kurdistano regione, kuriame praėjusią savaitę įvykusiame ginčytiname referendume kurdų rinkėjai pritarė savo regiono nepriklausomybei.

„Mūsų lyderis mirė Vokietijoje“, – sakė J. Talabanio Kurdistano patriotinės partijos (PUK) pareigūnas.

2012 metais politiką buvo ištikęs infarktas ir vėliau tais metais jis gydymo tikslais buvo nugabentas į Vokietiją. Po daugiau kaip 18 mėnesių trukusio gydymo J. Talabanis sugrįžo į krizę išgyvenantį Iraką. Vadinamoji „Islamo valstybė“ (IS) perėmė didelių šalies teritorijų kontrolę. Tais metais J. Talabanį prezidento poste pakeitė dabartinis prezidentas Fuadas Masumas.

J. Talabanis buvo globėjiškas politikas ir įgudęs derybininkas. Jis gimė 1933 metais kalnų kaime Kalkane, Bagdado universitete studijavo teisę.

Eksprezidento šeimos narys teigė, kad jo sveikata neseniai skubiai pablogėjo ir prieš referendumą jis kartu su žmona ir dviem vaikais nugabentas į Vokietiją.